Nejprestižnější street dance událost roku se koná už tuto neděli od 13 hodin v centru Aldis. „Sjede se sem osmnáct nejlepších tanečních skupin
z Česka a Slovenska, aby se utkaly v moderním tanci. Je to battle – tedy souboj – o nejlepší česko slovenskou street dance skupinu," vysvětluje Zolman. Ti nejlepší tanečníci postupují do evropské části.

Očima mistra
Jaroslav Krtička, Taneční škola Krok:„Street dance je poměrně nový taneční styl, současný fenomén. Neustále se vyvíjí. Tradiční tance nevytlačí. Nedovedu si představit, že by se třeba na nějaké společenské akci tančilo ve stylu street dance. Valčík, polka nebo waltz jsou už v naší kultuře zakořeněné. Módních vln jsme 
v tancování zažili několik, nikdy ale dlouho nevydržely – na rozdíl od tradičních tanců. Přesto se mi tento styl líbí. Vyžaduje velkou technickou zdatnost a kondici."

Kromě divácky oblíbených soubojů nebudou na Dance Floor Attack chybět speciální vizuální efekty, videoprojekce a samozřejmě porota ve složení těch nejlepších zahraničních tanečníků.

Těm budou pomáhat i diváci, což je novinka letošní show. Příchozí dostanou barevné kartičky, a budou tak moci hlasovat a tím porotu ovlivňovat.

A jak se na akci, která se letos koná už podeváté, připravují pořádající tanečníci z T-Bass. „Tvrdě trénujeme, pokaždé se snažíme vyhrát. Ale úroveň ostatních skupin je vysoká. Za tu dobu, co soutěž pořádáme, se neuvěřitelně zvedla úroveň československé street dance scény. Je to obrovský posun – konečně se začínáme přibližovat světové úrovni," říká vedoucí týmu.

Ten si chválí i to, že si tak prestižní akce, která se těší obrovskému zájmu tanečníků i diváků, udržela místo svého pořádání – Hradec Králové, a nepřesunula se jako většina úspěšných projektů do hlavního města.

Veronika Skřivanová