„Jičínští i přespolní opravdu rádi chodí do kina. Dali nám to znovu jasně najevo v právě uplynulém roce. Už předloni biograf prolomil desetiletý rekord návštěvnosti, tedy magickou hranici třicet tisíc diváků. Ten je ale již minulostí, protože vloni přišlo do biografu na 652 projekcí více než jednatřicet tisíc návštěvníků," raduje se z úspěchu Michal Miškovský, provozovatel Biograf Český ráj.

Jičínské kino se tímto zařadilo na druhou pozici jednosálových kin v celém Královéhradeckém kraji. Hned v těsném závěsu za hradeckým kinem Central. V celorepublikovém žebříčku se mezi jednosálovými kiny řadí na 30. místo, což je obrovský úspěch. V nedávné minulosti to bývalo okolo padesáté příčky.
K stále narůstající návštěvnosti rozhodně přispívá i skvělá a aktuální nabídka snímků. V Jičíně mohli diváci zhlédnout například kritiky oceněný film Kobry a Užovky, Ztraceni v Mnichově, největší návštěvnost měly filmy Mimoni, Star wars a dokumentární film Aldabra. „Poslední dobou jde český film do pozadí, lidé si vybírají spíše zahraniční snímky. Doporučuji všem novinku s Jiřím Bartoškou Teorie tygra, která se rozhodně postará o návrat českého filmu na výsluní," míní Miškovský.

„Stále rostoucí zájem diváků je pádným argumentem, že nastal opravdu nejvyšší čas na generální rekonstrukci biografu. Ta, kromě obnovy původního vzhledu budovy, nesporně zajistí ještě větší divácký komfort, než jsme nyní schopni nabídnout. Poslední úpravy proběhly v osmdesátých letech a více než prospěch, přinesly pro objekt z roku 1923 spíše negativní dopady na její současný stav. To se, doufejme, v blízké době změní a pro tisíce diváků nejen z Jičína se stane jičínský biograf ještě více atraktivní," apeluje na jičínskou radnici Michal Miškovský.

Zároveň děkuje všem, kteří rádi chodí do kina. „I v letošním roce jedeme na plné obrátky. Věříme, že si z více jak šesti set promítání, které pro vás v tomto roce připravíme, vyberete. Novinkou, která na vás čeká v naší pokladně, je možnost platit vstupenky platební kartou," upozorňuje M. Miškovský.
Program a všechny informace najdete na www.biografjicin.cz.    (kov,mm)