Již počtvrté zde místní spolek ve spolupráci s obecním úřadem pořádají od 14.00 hodin selské trhy – na trhovce si zahrají místní občané a chalupáři, kteří budou prodávat vše, co se jim urodilo na zahrádkách, co uvařili a upekli, příp. co sami vyrobili. Nebudou chybět ani šikovní řemeslníci, kteří přítomným kupujícím například odborně nabrousí nože nebo vycídí zlato či brýle.

Letošní trhy se konají zároveň s již populární Kloboukovou slavností, kde si o ceny mohou zasoutěžit všichni, kdo přijdou na trhy (ať už jako prodávající nebo kupující) v originálně ozdobeném kloboučku či jiné pokrývce hlavy. A jak to všechno souvisí s autoveterány? Světe div se, Bačalky se stanou jednou z obcí, kudy bude projíždět 60 vozů klubu veteránistů Hundertgang – tedy majitelů starých škodovek – tisícovek, stovek a dalších. Auta mají namířeno z Jičína do Mladé Boleslavi a kolem desáté dopoledne dorazí do Bačalek, kde budou mít u pivnice „rychlostní zkoušku".

Při návratu z Mladé Boleslavi se potom kolem 17.30 vrátí zpět a umožní všem zájemcům pokochat se zblízka svými nablýskanými miláčky. No a aby toho nebylo málo, pokochat se mohou i muži při vystoupení taneční skupiny Shareefa, jejíž svůdné tanečnice předvedou orientální tance. Celý program korunuje taneční zábava na přírodním parketu za pivnicí. Váháte-li, jak strávit sobotní odpoledne a večer, přijeďte na Bačalky. Užijete legraci, ochutnáte spoustu dobrot a odnesete si domů kromě zakoupeného zboží i dobrou náladu.

Ke článku je dodatečně připojena fotogalerie z již proběhlé akce.