Devadesát minut skvělých písniček, scén, sršících vtipem a energií posluchače oslovilo. V představení se našli nejen studenti, ale na svá školní léta zavzpomínali i ti odrostlejší. „Přišel jsem povzbudit syna, jsem tu už potřetí," přiznal jeden z tatínků, duší muzikant, který výkony na jevišti ohodnotil na výbornou. A bylo více diváků, které teenegerský muzikál nadchl a do MKS se vraceli.

Andílci za školou se vrací do lavic

Hudbu k muzikálu Andílci za školou napsal Michal David, texty Lou Fanánek Hagen. Režii a choreografii si vzala na starost mladinká Eva Matějovská, která zároveň ztvárnila jednu z hlavních rolí. Samotný hudební příběh ze školních lavic popisuje příchod nové spolužačky Nikoly, do které se zamiluje třídní idol dívek Šimon. Holky žárlí a dobrou reklamu Nikole neudělá ani ředitelka školy Kadavá, která ji představí jako jedničkářku a vzorňačku. Do příběhu je vpleten i popletený vedoucí sboru Chramosta, kterému nakonec utečou při školní akademii z pódia zpěvačky, ale Chramosta se tím nemíní trápit. „A praskne mi žilka a ještě za sebou budu tahat nohu," brumlá si pro sebe a diváci burácí smíchy.

Rocker, zeměpisář Vojtěch naopak žáky nadchne. Nácvik na školní akademii vyvrcholí konfliktem s ředitelkou, nakonec ale kluci a holky zapomenou na řevnivost, žárlivost a pomluvy a táhnou za jeden provaz. Úžasné výkony studentů podtrhli skvěle ztvárněnými rolemi profesoři gymnázia. A tahle sehraná parta nakonec věnovala 10 tisíc korun ze vstupného Nadačnímu fondu Jonášek, který podporuje léčbu onkologicky nemocných dětí a jehož patronkou je studentka, zpěvačka Eva Matějovská. Herci odcházejí z pódia, publikum zůstává na svých sedadlech v sále… To je pro účinkující více než pochvala.