Je také zaměřen na jiné druhy umění. Dává prostor divadlu, literatuře a tanci. Nabízí návštěvníkům další možnost, jak prožít pohádkový festival. „Každý den proběhne kreativní dílna, divadlo, přednáška a koncert. Cyklus přednášek se týká veřejného prostoru, architektury a krajiny.
Páteční den je zaměřen na tanec a sobota na literaturu. Festival zakončíme nedělním piknikem v prostorách Apropa se společnou diskuzí nad celým festivalem. Jsme otevření dialogu," vysvětluje za organizátorský tým, v kterém také působí Kristýna Břežská, Anna Crhová a Jitka Králová, Pavlína Svobodová.
Festival oživí farskou zahradu, starou halu Seco groupu, Jezuitskou kolej, lom na Čeřovce a hráz rybníku Kníže. Jedná se o místa, která jsou spjata s jičínskou historií a nesou ducha města.
„Snažíme se návštěvníkům nabídnout kulturní zážitky a podpořit zajímavé umělecké projekty. Jinčí čin například podpořil projekt HATE FREE, který vystaví své výtvarné plakáty s názvem Stánkaři, a přihlásil se k myšlence, že každý je vítán. Zveme všechny obyvatele Jičína a okolí, aby se přišli podívat na alternativní program Jinčí čin," zve Pavla Svobodová.