V pořadí 17. Hudební nášup se bude konat 7. února opět v sále hospody U Krejčů v Holovousích. Začínáme jako vždy brzo – v 17:00 přesně. Týden po svátku Imbolc věnujeme tento Hudební nášup transformaci, změně a novým počátkům. Můžete se těšit na netradiční prostředí, pohodové lidi a příjemnou atmosféru, které s sebou toto setkání vždy nese. Věnujme několik slov pěti kapelám, jenž na koncertě zahrají (v pořadí, v jakém vystoupí).

Celý Hudební nášup krátkým skečem tradičně uvádí ŘEV STŘEV, skupina na hraně performance, divadla a parodie na hudbu. Svoje výstupy zpravidla neopakují, avšak nezastírají svoje hvězdné ambice. Tentokrát pro vás připravili zbrusu nový kousek.

Po úvodu začne první skutečná kapela GOJI, stále výraznější novinka na českomoravské scéně. Název Goji je jméno léčivých plodů Kustovnice čínské a kapela pochází z Rožnova pod Radhoštěm, Hradce Králové, Chrudimi, Kuksu a Hořic. Zkušení muzikanti se potkali asi před rokem na improvizačních setkáních a poté vytvořili Goji. Tvůrčím motorem kapely je front-woman Bára Petříčková (kytara a zpěv), skládající hudbu i texty a doprovází ji kytara, basa, housle, cajon, saxofon a zpěvy. Plují na vlnách akustického folku a pouliční živosti, ale zabrousí i do experimentů se swingem či blues.

close Holovouský Hudební nášup. zoom_in

Kapelou, která se na východočeské scéně představí poprvé, je mladá ska úderka KŠANDY INDUSTRY z pražských Vršovic. Navazují na jamajskou a anglickou hudební vlnu ska 60. a 70. let a v jejich tvorbě se objevují také vlivy rocksteady a reggae. Osmičlenná kapela zpívá české texty k zamyšlení s mohutnou podporou rytmické muziky, která vás určitě nenechá stát. Po demu (2012) vydali letos v květnu album s názvem Nos Kšandy! a momentálně pracují na nových písních.

Kerkonošácká kapela TLUPA TLAP z Pilníkova vnikla roku 1996 a až do přejmenování v roce 2010 hrála pod jménem Kaluže. Při pokusech nasadit do hudby netradiční nástroje (kromě břichomluvectví zkusili snad všechno) se kapela ustálila na zhruba 25 nástrojích či rušidlech. Za jejich hudební výlevy ke svým originálním textům byla skupina nejednou v nejvyšších příčkách oceněna na přehlídkách a festivalech. V jejich osobité a jadrné hudební směsici lze najít fragmenty blues, folku, rapu, reggae, funky, rokenrolu, jazzu a kdovíčeho ještě.

Je nám ctí na místních prknech přivítat také legendární mezinárodní uskupení FEKETE SERETLEK ze Slovinska, Slovenska a ČR. Šest hudebníků a zároveň herců se nechává inspirovat, využívá a míchá, zpracovává a proměňuje tradiční lidové motivy a písně z Balkánu i celého světa a přetváří je v nové originální tvary a kompozice. Akordeon, violoncello, trumpeta, kontrabas, housle, cajon a pět hlasů. Hrají 10 let, mají za sebou řádku koncertů u nás i po Evropě a jejich koncerty jsou vždy živé, jedinečné a vycházejí z dané situace.

Nejlepší na závěr
Závěrečnou třešničkou celého mejdanu bude česko-slovenská pecka FUNKY PUNKY MONKEY DONKEY. Jak název napovídá, pánové hrajou pořádný řízný funky, dávají do toho všechno, co můžou, a s ničím se moc nemažou. Jejich heslo „jsme lepší funky punkáči než red hot chilli peppers" není nadsázka. Kapela má našlápnuto ve složení dvě kytary, basa, bicí, zpěvy a saxofon a osvěží vás energickou, vysoce taneční muzikou, inspirovanou kromě života taky funky rockovými mistry od Jimi Hendrixe až po současnost.

Komu by tento nášup nestačil, může se zapojit do závěrečné jam-session neboli improvizace zbylých hudebníků a náhodných kolemjdoucích u stolu.
Začátek celé akce je v 17 hodin, vstupné na místě 150 Kč. Vstupenky v předprodeji se dají koupit za 120 Kč, a to v Antikvariátě a Knihkupectví Abnormalizace (Husova ulice – Hořice) nebo po internetu na nasup@email.cz. Informace i na http://hudebninasup.wz.cz .

A co je Hudební nášup zač? První tento koncert se konal před osmi lety ve vzpomínaném sále restaurace Bystřice z potřeby více kultury v Hořicích. Snaží se oživovat kulturu především koncerty něčím unikátních kapel a setkáváním lidí. Cílem je zvát zajímavé kapely, ideálně takové, které v našem regionu ještě nehrály, a příliš je neopakovat. Součástí tohoto kulturního setkání je také vzájemné osobní setkání kapel a publika, otevřenost a nečekaná hloubka alternativní kultury a velký inspirační zdroj pro všechny zúčastněné.

Zveme tradičním – přijďte pobejt!    Skupina dobrovolných tvořivců Feel In The Mood Bros.