Letošní turné má název Čas vánoční podle právě vycházejícího „live" alba a spolu se zpěvačkou a herečkou Ditou Hořínkovou bude prezentováno kromě jiných měst i v Jičíně, a to v úterý 10. prosince v 19 hodin, Porotní sál zámku.

Adventní koncerty skladatele a zpěváka Richarda Pachmana mají v řadě místech svou dlouholetou tradici. Letošní turné má název „Čas vánoční" podle právě vycházejícího „live" alba a spolu se zpěvačou a herečkou Ditou Hořínkovou bude prezentováno v těchto městech: Zruč nad Sázavou, Uhříněves, Kutná Hora, Jičín, Kosmonosy, Olomouc, Prostějov, Ústí nad Orlicí, Praha, Říčany, Ohaře u Kolína.

Richard Pachman a Dita Hořínková.V programu zazní skladby vánoční duchovní, středověké, renesanční i koledy české, moravské a anglické.

„V letošním roce je to přesně dvacet let, co jsem vydal své první CD a kdy jsem poprvé odehrál adventní koncerty. Z těchto dvaceti let je již čtrnáctým rokem nedílnou součástí slavnostní atmosféry předvánočních koncertů má kolegyně Dita Hořínková. Její hlas zní, vedle mého, spolu s Kamilou Moučkovou a s Komorním sborem Mistra Jakoubka ze Stříbra i z našeho nového CD Čas vánoční. Jedná se už o mé třicáté album, ale poprvé vychází na nosiči záznam z adventního koncertu," říká Richard Pachman.

„Protože jsem část letošního roku věnoval projektu Samota není osamění s Kamilou Moučkovou, jsem rád, že na dvou z adventních koncertů – v Praze a Ohařích - s námi vystoupí jako vzácný host i tato úžasná dáma. Výtěžek z turné již třináctým rokem věnujeme Dětskému domovu ve Strančicích. Moc se na koncerty i na naše publikum těším!" dodává Pachman.