Hlavní otevírací doba i pestrý kulturní a gastronomický program se soustředí na jednotlivé víkendy, s výjimkou prvního, prodlouženého ještě o pátek. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení jičínských mateřských škol, představí se také žáci jičínské ZUŠ i další účinkující.

Nebudou chybět dílny místního K-klubu, stacionáře Kamarád nebo Apropa. Jednou z novinek bude i čtení pohádek ve vyhřívaném stanu, o které se postará Knihovna V. Čtvrtka. Na své si rovněž přijdou příznivci kulinářských zážitků. Pro ně budou připraveny oblíbené vánoční lahůdky a také různorodé ochutnávky včetně nefalšované staročeské zabíjačky.

Poprvé se pomyslné brány městečka otevřou 27. listopadu. Na první Adventní neděli se odpoledne slavnostně rozsvítí jičínský vánoční strom. Ve stejném termínu (26. a 27. 11.) se budou odehrávat oblíbené a hojně navštěvované Vánoce Na bráně pořádané Agenturou Nahoru dolů.

Další víkend (2. – 4. 12.) nese přídomek Čertovská show, následují Hudební Vánoce (9. – 11. 12.) a vše uzavře Andělské zvonění (16. – 18. 12.). Všechny podrobnosti o jičínském Adventním programu naleznete v připravovaných brožurách, na speciálních plakátech nebo na webu advent.jicin.cz.