Šedesátiletý Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin se narodil 4. března 1962 v Plzni. V letech 1981-1987 vystudoval na ČVUT stavební fakultu v oboru konstrukcí a dopravních staveb. Po absolvování základní vojenské služby pracoval jako projektant v Pražském projektovém ústavu. Po revoluci několik let působil také v zahraničí. Od roku 1992 podniká v rodinné firmě v Dymokurech. Czerninnové mají lesní hospodářství, zabvají se zemědělstvím a chovem ryb.

V Dymokurech se angažuje také v komunální politice, je zastupitelem obce a dvě období byl také místostarostou. Osm let byl předsedou Komory soukromých vlastníků lesů a je čestným členem Sboru dobrovolných hasičů Dymokury. Také je členem Suverénního řádu Maltézských rytířů.

Magdalena Fejfarová si vždy přála uspořádat vlastní výstavu. Její sen se díky Apropu a Balbineu podařilo splnit.
Downův syndrom Magdu v plnění snů nezastavil. Své umění vystavila v Balbineu

Tomáš Czernin mluví německy, částečně anglicky a pasivně ovládá ruštinu. Kromě zemědělství se zajímá také o historii, myslivectví a cyklistiku. V roce 1990 se oženil s Rakušankou Ursulou Piringer, se kterou má čtyři děti - dvě dcery a dva syny. Je také dědečkem zatím jednoho vnuka.

Czernin v senátu dosud zastával funkci předsedy Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí, 1. místopředsedy Senátorského klubu ODS a TOP 09 a byl také členem Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a Podvýbor pro zemědělství Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

V letošních senátních volbách se rozhodl svůj mandát obhajovat a od prvního momentu byl jedním z favoritů pro postup do druhého kola. "Celý svět stojí před výzvami, které pravděpodobně změní jeho dříve známou podobu. Musíme se potýkat s následky energetické i humanitární krize, kterou vyvolal šílenec Putin útokem na Ukrajinu, ale i s dozvuky pandemie. Jsem přesvědčen, že v těchto historických okamžicích je odpovědná úloha Senátu mnohem silnější,“ řekl o roli senátora.