Jak dopadly výsledky ve vaší obci? Jaká byla volební účast a kdo na další čtyři roky zasedne v obecních zastupitelstvech? Jak dopadly výsledky ve vaší obci? Jaká byla volební účast a kdo na další čtyři roky zasedne v obecních zastupitelstvech?

Výsledky letošních komunálních voleb můžete sledovat na tomto odkazu.

20:03: Volby do Senátu: "Je to samozřejmě velký úspěch. Zvolili jsme nízkonákladovou propagaci a jsem rád, že mi voliči i tak dali své hlasy, přestože docházelo v posledních týdnech k nekalé kampani a strhávání našich plakátů," okomentoval výsledek prvního kola senátních voleb v Jičíně Jaromír Dědeček (ANO). Za týden se ve druhém kole utká s obhajujícím senátorem Tomášem Czerninem (TOP 09). Dědeček tím naráží na vzájemné strhávání a přelepování plakátů obou kandidátů, ke kterému v posledních týdnech docházelo nejen v Jičíně, ale i v přilehlých vesnicích.

20:02 Převrat v zastupitelstvu by mohly způsobit volební výsledky v Lázních Bělohradě. Se ziskem sedmi mandátů v zastupitelstvu zde uspěli kandidátí SNK Bělohradsko pod vedením Jiřího Bičiště, který se tak stal horkým adeptem na funkci starosty. Bělohradské hnutí STAN s lídrem Antonínem Schánilcem a odstupujícím starostou Pavlem Šubrem získalo čtyři mandáty v zastupitelstvu, jejich koaliční partner Srdcem pro Bělohrad dva a poslední dvě křesla obsadí Východočeši.

19:59 PAKA NAVŽDY! Novopacké hnutí okolo současného vedení radnice a bratrů Coganových s velkým náskokem vyhrálo volby v Nové Pace a získalo deset mandátů v 21členném zastupitelstvu. Nejpravděpodobnějším kandidátem na starostu se tak stal současný místostarosta města Pavel Bouchner, který rovněž získal nejvíc preferenčních hlasů. Jedenáct zbývajících mandátů obsadí ODS, Volba pro město a jednoho zastupitele získala i KSČM. V Nové Pace přišlo k urnám 1 585 lidí, což je 53,4 procenta novopackých voličů.

19:06 Volební výsledky dopadly podle očekávání také ve Vysokém Veselí. Jedinou kandidátku zde sestavil úřadující starosta Luboš Holman, jehož vedoucí pozici na kandidátce posílili voliči 147 hlasy. Ve Valdicích si křesla v zastupitelstvu rozdělí hnutí starostky Věry Skrbkové (7 mandátů) a kandidáti za Hasiče a občany Valdic (4 mandáty). Skrbková dostala od voličů 387 hlasů, pravděpodobně tedy bude starostovat i nadále.

17:33 Výsledek voleb není v Miletíně velkým překvapením. S přehledem zde zvítězila stávající politická ganitura s kandidátkou Za Miletín krásnější. Dostali od voličů celkem 2 957 hlasů, tedy 92,9 procenta. Vyzyvatelé z hnutí Trikolora s 226 hlasy na mandát v zastupitelstvu nedosáhli. Jedno překvapení ale Miletínské přeci jen čeká. s 297 hlasy přeskočila současná neuvolněná místostarostka Stanislava Hlaváčová úřadujícího starostu Miroslava Noska. Složení zastupitelstva se také mírně změní. Z jedenácti křesel jich pět obsadí nové tváře.

17:11 Železnice jako první město na Jičínsku vyhlásila výsledky voleb, Voliči zde vybírali z jediné kandidátky pod stávající starostkou Danou Kracíkovou SNK - Naše Železnice. Zastupitelstvo tedy zůstává bez výrazných změn, jen se dvěma novými tvářemi. Řady patnácti zastupitelů oživí ředitel Oblastní charity Jičín David Rejlek a učitel Jiří Jína. K volbám v Železnici dorazilo 46,5 procenta voličů, odevzdali celkem 396 obálek.

16:20 Senátní volby na Jičínsku: V první čtvrtině drtivě vede Czernin a Dědeček  Po sečtení první čtvrtiny hlasů v senátních volbách v jičínském obvodě č. 37 se jako žhaví kandidáti na soouboj v druhém kole jeví obhajující senátor Tomáš Czernin (TOP 09) a ekonom Jaromír Dědeček (ANO). Dělí je jen několik desítek hlasů. Před zatím třetí Danou Kracíkovou mají oba náskok o tisíc hlasů.

15:34 Jako první ohlásily na Jičínsku volební výsledky tři obce - Osek, Dílce a Svatojánský Újezd. V Oseku přišlo k volbám 89 lidí, čili 48,4 procenta zdejších voličů, kteří vybírali z jediné kandidátky hnutí Občané pro Osek. David Horák a Roman Bárta se dělí o první místo se 71 hlasy.V Dílcích odevzdalo obálky 37 ze 41 zdejších voličů a šest ze sedmi nadátů v zastupitelstvu získali kandidáti z hnutí Rodáci a přátelé obce a zbývající jedno křeslo v zastupitelstvu obsadí Michal Šolc z kandidátky Pro Dílce.Ve Svatojánském Újezdu se o přízeň voličů utkalo osm kandidátů, z nichž s 39 hlasy zvítězil šedesátiletý strojní zámečník Milan Buben. Do zastupitelstva usedne sedm vybraných kandidátů, vypadnul dosavadní starosta Miroslav Perný. K volbám zde přišlo 62,7 procenta voličů, odevzdáno bylo celkem 46 obálek.