Jedenáctičlenná koalice získala navrhované mandáty těsnou většinou. Tu zdůraznil také protikandidát na starostu Zachoval. "Jsem si vědom toho, že proti mě stojí silný kandidát. Osobné se ale domnívám, že v těžké době, která město čeká, je těsná většina 11:10 pro hladké fungování města nedostačující. Usilovali jsme o širokou koalici, ve které by zastupitelé rozhodovali nezávisle na politické příslušnosti ve prospěch města," uvedl Zachoval. Malý nicméně v následném vyjádření popřel, že by vedení města nefungovalo, jak má.

Podle dřívějšího vyjádření starosty Malého bylo hlavní překážkou ve vytvoření široké koalice to, že opoziční hnutí odmítla Petra Hamáčka na pozici místostarosty. Na jeho místo proto nominovali lídra jičínské ODS Ladislava Bryknera. I prvního místostarostu Hamáčka zvolila těsná většina jedenácti zastupitelů. "Jen chci zdůraznit, že budu místostarostou pro všechny, pro celé město, ne jen pro těch jedenáct," okomentoval výsledek volby Hamáček.

Pro Alenu Stillerovou rovněž hlasovalo jedenáct zastupitelů. "Dosud jsem působila na jiné pozici, takže se teprve budu seznamovat s jednotlivými projekty. Jsme nově zvolení, teprve si rozdělíme pravomoce a bude se sestavovat rozpočet. Potom teprve budu moci nastínit konkrétní kroky, které ve funkci místostarostky plánuji," řekla po vyhlášení výsledků.

Zbývající čtyři křesla v radě obsadí Ivana Krabcová, Jan Bušta, Roman Tachas a Miroslav Kodydek.