více >>

Piškanderdulá. Josefe! „C“

Akce již skončila

Věra Říčařová a František Vítek

Piškanderdulá je slovo, které jednoho dne našel napsané dětskou rukou na zdi pan František Vítek, řezbář a loutkář. Stalo se názvem inscenace, kterou se svou ženou, herečkou Věrou Říčařovou, hrají po celý život u nás i v zahraničí.

Je to dílo, které se obměňuje, ale podstata zůstává stejná. Stejně jako jejich názor na divadlo a úlohu loutek v něm. Svou uhrančivou tvorbou založenou na schopnosti nahlížet dřevu do duše představují živoucí spojení s prazákladem nejen loutkářského řemesla, ale divadla vůbec. Držitelé ceny Thálie za celoživotní loutkářské mistrovství uvedou své představení, které je legendou světového loutkového divadla. Dětská hra, která se stala divadelní avantgardou. Tradice, která je již třicet let zároveň neustálým experimentem. „Kdyby John Cage byl loutkář, dělal by takové divadlo“, prohlásil jeden divák po představení v New Yorku.

Více informací o představení na webu: www.vitamarcik.cz Představení je součástí divadelního abonmá "C".

O vynikající kvalitě představení svědčí i vysoké hodnocení na portále IDIVADLO: https://www.i-divadlo.cz/divadlo/divadlo-archa/piskanderdula-josefe

Délka představení: 1:10 bez přestávky. Vstupenky v prodeji již nyní v Městské informační centrum Jičín!

29. 6.  (20:00–21:00)
Jičín-Sedličky 4, Jicin
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ