více >>

Jedlé plevele a květy na talíři

Akce již skončila

Hola holáá, jaro voláááá. Sluníčko už vytahuje za pačesy nejenom trávu, ale i droboučké lístky pampelišek, kopřiv, česneku a mnoho dalších chutných rostlin.

Otevře se vám nový pohled na rostliny a na přírodu. Otevře se vám nový prostor pro váš život.

Jsou to ty nejobyčejnější rostliny, které najdete prakticky všude. Rostou na venkově i ve městech. Derou se na svět ze škvír chodníků i popraskaných zdí domů. Rostou podél cest, v parcích, na loukách, v lesích, podél polí….. Mají v sobě zázračnou sílu života a tu nám ochotně předávají, zejména teď zjara, kdy je naše tělo unavené a mnohdy vyšťavenéz dlouhého chladu a tmy.

Jsou plné vitamínů, minerálů, enzymů a právě z jara jsou křehké a plné síly, energie a života. Budete překvapeni delikátní chutí bršlice, popence, ptačince, kopřiv, šťovíku, květy šťavele, hluchavek, fialek a dalších... Z mé mnohaleté zkušenosti vím,
že chutnají mužům i dětem.

Součástí přednášky je „piknik v trávě “, ochutnávka hotových jídel z plevelů.

Cestou si ukážeme nejrůznější rostliny vhodné k jídlu, k pití i k pečení. Ochutnáme je na místě jak čerstvé, tak i z doma připraveného jídla.

Ochutnáme salát, pomazánku i slaný koláč - quiche. „Divošky“ můžeme použít také ve formě čerstvých bylinných čajů nebo si je nakrájet do salátů, polévek nebo pomazánek, vhodné jsou například: divoká pažitka, řeřicha, kopřivy, lístky pampelišky, květy hluchavky, fialky, šťavel a další.

Příznivcům napojů smoothi začíná sběračská sezóna rostlin do živých nápojů, namísto kupované zeleniny.

Co si vzít s sebou? Misku se lžičkou či vidličkou na ochutnávku jídla. Pokud si něco chcete sebrat, potom je vhodná papírovou taška, nožík či nůšky, vhodné oblečení do přírody.

Sraz: Duhová medicína, B.Němcové 133, 506 01 Jičín
(Poté se vydáme směr Žabínek. Sejdeme se za každého počasí.)

Cena: 450 Kč

Akcí Vás provede: Věra Vačkářová

Přihlášky zasílejte prostřednictvím přihlašovacího formuláře na www.duhovamedicina.cz

Minimální počet pro konání akce 5 osob, uzávěrka přihlášek 3.5. 2018.

5. 5.  (14:00–17:00)
B.Němcové 133, Jicin
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT