Dokumentární podzim v Židovské 100

Akce již skončila

ProVize z.s; Baševi  o.p.s. a Kinedok vás zvou na Dokumentární podzim v Židovské 100.

Jedenáct autorských dokumentů ze střední a východní Evropy bude možné shlédnout každý čtvrtek od října až do prosince v rekonstruovaných prostorách Židovské školy. Platforma Kinedok  poskytující tyto dokumenty si klade za cíl přinášet filmy do malých, alternativních prostor, kde je možné zážitek sdílet. K tomu bude napomáhat diskuze s autorem, zajímavým hostem nebo jiný doprovodný program, který bude následovat po každém filmu.

První film, promítaný 5. října, s názvem Turismus poskytne pohled na Chorvatsko z druhé strany než z té, kterou běžně jako návštěvníci vidíme. Následovat bude celovečerní hudební dokument Pára nad řekou ukazující sled absurdních obrazů ze života tří hudebníků, kteří utekli ze Sověty okupovaného Československa na západ. Třetí říjnový čtvrtek s filmy Rozkaz je rozkaz a Oni bude věnován dvěma pohledům na uprchlickou krizi ještě před tím, než se na ni zaměřila média. Posledním filmem měsíce bude film Strýček Tony, Tři blázni a tajná služba ukazující temnou tvář slavného bulharského animovaného filmu.

Jaké filmy budou v listopadu a prosinci i anotace všech dokumentů najdete na www.kinedok.net/cz a na facebooku.

Všechny projekce budou od 19 hodin, v Židovské škole v Židovské ulici č. p. 100 v Jičíně.


Změna programu vyhrazena.

Vstupné dobrovolné.

od  5. 10.  (19:00)
do  14. 12.  (22:00)
Jičín
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT