Tipy Deník

Dny architektury

Akce již skončila

Jičín, Nová Paka - Již tento víkend, 30. září a 1. října, otevřou své brány desítky budov a staveb po celé České republice – vypukne 7. ročník DNE ARCHITEKTURY!

Návštěvníci Dne Architektury budou mít jedinečnou příležitost prozkoumat místa, která běžně zůstávají veřejnosti zapovězena – historické paláce a vily, chátrající i opečovávané památky, mimořádné počiny moderní architektury, nepřístupné industriální objekty či unikátní vodní díla.
Oblíbená akce, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků, letos opět nabízí zdarma přes 200 akcí: komentované procházky po unikátních místech, exkurze, přednášky a prezentace, workshopy pro rodiny s dětmi, plavby, lety i cyklojízdy. V Praze, Brně, Zlíně, Nymburce a Plzni doplní festival přehlídka filmů o architektuře a urbanismu Film a architektura.
Jičín nabídne na svém náměstí diskuzi s historičkou umění Gabrielou Petrovou a Olgou Procházkovou o využítí veřejných prostor náměstí. Přijďte se dozvědět něco o historii a diskutovat nebo jen zažít náměstí bez aut. Po proudu času je název dalšího jičínského programu. Během přednášky se prostřednictvím map, ale i fotografií ponoříme se studentkou architektury Olgou Procházkovou do historie a urbanistických proměn města od středověku až po současnost. Následovat bude procházka z centra po Husově ulici až k Allanovým sadům doplněná odborným výkladem historičky umění Gabriely Petrové a studentky architektury Olgy Procházkové.
Nová Paka se vydá po stopách funkcionalismu, který výrazně ovlivnil dnešní podobu města. Proč je jedni milují a jiní zatracují? Na chuť funkcionalismu se pokusíme přijít na procházce s architektkou Janou Medlíkovou.

od  30. 9.
do  1. 10.
Jičín
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT