Podzimní slavnost v Lišákově doupěti
KDY: 16. října od 10 do 15 hodin
KDE: Hořice
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné - akce vzniká na podporu lesní školky Lišákovo doupě - vybrané finance budou použity na obnovu plachty na jurtě.

Lesní školka Lišákovo doupě zve na oslavu podzimu. Můžete si prohlédnout zázemí školky, vytvořit si ozdobu, zahrát hru, opéct něco na ohýnku. Na bleším trhu můžete vyměnit, získat či darovat. Může to být oblečení, knihy, hračky, ale i přebytky ze zahrady. Chybět nebude občerstvení - káva, koláče, chléb s pomazánkou, podzimní polévka…

BARVY SVOBODY - doprovodná audiovizuální výstava k světelné show SVĚTLO SVOBODY
KDY: vernisáž 15. října v 17:00 
KDE: Hořice

Světlo svobody ještě rozhodně neuhaslo, ale přesunulo se do městského muzea, kde se nyní můžete těšit na audiovizuální výstavu maleb Vladimíra Kiseljova, doplněnou o sérii video vizualizací vytvořených Ondřejem Martincem, s názvem BARVY SVOBODY, která má vernisáž 15. října v 17:00 a potrvá do 21. listopadu 2021. Těšit se můžete i na komentované prohlídky za účasti autorů.
„Světlo svobody“ zazářilo v Hořicích při příležitosti oslavy Dne české státnosti a svátku sv. Václava, patrona naší země. Zároveň jsme uctili památku obětí obou světových válek a československých legionářů z 1. sv. v., kteří pro myšlenku svobody často obětovali oběť nejvyšší - svůj život.

Mezinárodní den archeologie
KDY: 16. října v 15 hodin
KDE: Regionální muzeum a galerie v Jičíně - muzeum hry

Dokáže současná archeologie pomocí moderních technologií cestovat zpátky v čase? Nejen na tuto otázku vám odpoví naši archeologové v rámci přednášky Digitální pohledy do minulosti.

Výstava obrazů
KDY: 15. října - 12. listopadu
KDE: Lomnice nad Popelkou

Vernisáž výstavy obrazů Petry Albrechtové a Věry Klucké v zámecké galerii se uskuteční 15. října od 17 hodin. Můžete se těšit na malbu, linorytickou tvorbu a harmonizační olejové obrazy dvou autorek z Českého ráje, které spolu již vystavovaly také v Praze i v zahraničí. Výstava potrvá do 12.listopadu.

Princezna ryba
KDY: 16. října ve 14 a v 16 hodin
KDE: Loutkové divadlo Srdíčko, Jičín
ZA KOLIK: 50 korun

Loutková pohádka o zakleté princezně a mlynářském synkovi.
Rezervace vstupenek v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně, prodej pouze na místě před začátkem představení.