Držitelé Anděla zpívají v K-klubu
KDY: pátek 6. března od 19.30 hodin
KDE: K-klub, Valdštejnovo náměstí 99, Jičín
ZA KOLIK: 180/250 korun

Charismatické trio z jižních Čech a jedna z nejosobitějších kapel na současné folkové scéně si říká Epydemye. Proč? Je v ní totiž velký kus nakažlivé energie. V jeden okamžik vás přinutí sednout si a poslouchat texty, aby vás vzápětí zvedli ze židle. Přijďte se přesvědčit již dnes od 19.30 hodin na jejich premiérový jičínský koncert do K-klubu. Vstupné činí 180 korun v předprodeji v kanceláři na adrese Na Příkopech 175, na místě posluchači zaplatí 250 korun. Za svou minulou, monotematickou, desku Kotlina, která mapovala osudy osobností československých dějin, získala v roce 2015 žánrového Anděla. Aktuální album se jmenuje Milé děti.

Divadlo Princezna ze mlejna
KDY: sobota 7. března od 16 hodin
KDE: MKS Nová Paka
ZA KOLIK: 70 korun

Kdo by neznal oblíbenou českou filmovou pohádku Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna – kterak Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. V televizi jí viděl snad každý, ale co takhle na divadelních prknech? Šanci máte v sobotu od 16 hodin ve velkém sále novopackého MKS v podání Divadelní společnosti Natalie Venturové. Úvodní skladbu Znám jedno oudolí zhudebnil kytarový virtuóz pan Lubomír Brabec. Elišku hraje Nikola Ďuricová, která ztvárňuje roli Popelky v muzikálu Filipa Renče Tři oříšky pro Popelku. Roli Jindřicha ztvárňuje moderátor, zpěvák a herec Aleš Kubát.

Břichomluvec rozesměje biograf
KDY: neděle 8. března od 15 hodin
KDE: biograf Jičín
ZA KOLIK: 220 korun

Zdeněk Polach je jediný břichomluvec v České republice. Díky účasti v soutěži Československo má talent si získal se svým Matýskem popularitu mezi dětským i dospělým publikem. Dříve s manželkou tvořil kouzelnický pár, který měl několik angažmá na výletních lodích.