Café muzeum
KDY: 12. října od 13 hodin
KDE: Regionální muzeum a galerie v Jičíně
ZA KOLIK: dobrovolné

Jičínské muzeum připravilo na sobotní odpoledne tradiční podzimní akci Café muzeum, tentokrát na téma Poklady v archeologii. Na návštěvníky čekají přednášky, pravěká módní přehlídka, malá výstava nejnovějších nálezů z Jičínska i dílny pro děti i dospělé. Zájemci si vyzkouší namlet mouku a upéct placku jako v pravěku či utkat náramek jednou z předtkalcovských technik či vydlabat misku nebo lžičku ze dřeva. Mezi přednáškami lidé budou moci zavítat do muzejní kavárny, kde se bude servírovat čerstvě upražená muzejní káva a drobné občerstvení.

Ukončení turistické sezóny na Zvičině
KDY: 12. října od 11 hodin
KDE: vrch Zvičina

S letní turistickou sezónou se symbolicky rozloučíme v sobotu na vrchu Zvičina od 11 do 17 hodin. Proběhne tu také Festival regionálních produktů, který nabídne tradiční produkty a výrobky z celého Podkrkonoší. Pro děti i dospělé bude připravena drakiáda, součástí bude také výstava výtvarné soutěže Podzvičinsko očima dětí s vyhlášením výherců. V Raisově chatě a v Hotelu Pod Zvičinou uvaří regionální pokrmy, z Horní Brusnice bude zorganizován pochod. Jako obvykle nebude chybět živá hudba, občerstvení a informační stánek s propagačními materiály z celého kraje, kde můžete načerpat inspiraci na další výlety.

Kopidlenský kvítek
KDY: 12. října
KDE: areál Zahradnické školy Kopidlno 
ZA KOLIK: 80/50 korun

Kopidlenský kvítek je mezinárodní soutěž středních zahradnických škol, která vrcholí v sobotu tradiční velkou zahradnickou výstavou. Ta je prodejní, takže si domů můžete odnést nejen kytice či jinou výzdobu, ale i zahradnické potřeby, výpěstky nebo sazenice. Těšit se můžete na dražbu kytic, floristickou show, prohlídku palmového skleníku, rybářský simulátor či módní přehlídky.

Týden duševního zdraví připomene koncert
KDY: 11. října od 19 hodin
KDE: bar Na Starým, Jičín
ZA KOLIK: dobrovolné

Již počtvrté se v Jičíně uskuteční akce plná muziky k oslavám Světového dne duševního zdraví. Benefiční koncert Hudba probouzí duši se uskuteční v pátek v Baru Na Starým na Valdštejnově náměstí. Od 20 hodin zahraje post-hardcorová kapela Durman Doll, na níž naváže oblíbená místní crossover thrash kapela s názvem Braindead.
Předskokanem jim budou mladí, nadějní a talentovaní muzikanti ze Sadistic Hannibal, kteří obsadí stage již v 19 hodin. Návštěvou koncertu podpoříte nejen své duševní zdraví, ale k tomu i dobrou věc. Výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na péči a služby pro osoby s duševním onemocněním. Přijďte se přesvědčit, že hudba umí probouzet naše duše a má blahodárné účinky na duševní zdraví.

Beseda s eurokomisařkou Evou Jourovou  
KDY: 11. října od 17 hodin
KDE: Židovská 100, Jičín

Hostem páteční besedy v jičínské Židovské škole bude Věra Jourová, eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů. Tématem budou zejména její aktivity spojené s agendou boje proti rasismu, diskriminaci a xenofobii, konkrétně pak její úsilí o řešení problému antisemitismu.

Podzimní slavnost
KDY: 12. října 
KDE: DDM Stonožka Nová Paka

Podzimní slavnost v areálu DDM Stonožka přinese spoustu zábavy zejména pro děti. Na ty už dopoledne budou čekat dřevěné atrakce. Netradiční jistě bude i společné vaření obědu na ohni. Odpoledne budou dílničky, zahraje jičínská Brnkačka a ochutnáte dobroty z podzimních surovin.