Festival bude pokračovat koncertem klavíristy Martina Kasíka a sopranistky Lucie Kaňkové, kteří budou interpretovat skladby maďarských tvůrců Ference Lizsta, Franze Lehára a Bély Bartóka a českých klasiků Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Celým večerním programem posluchače provede moderátorka Martina Kociánová. Koncert se uskuteční v sobotu od 20 hodin v divadelním sále radnice.

Eliana Gruberová poprvé vykoukla na svět 31. srpna 2020. Holčička vážila 2920 gramů a měřila 49 centimetrů. Těšili se na ni maminka Kristýna Gruberová Schwarzová, tatínek David Gruber i osmiletá sestřička Esterka. Rodina má domov v Šárovcově Lhotě.
OBRAZEM: Právě jsme se narodili

V neděli se festivalové akce přesunou do městského muzea, kde bude promítnuta dokumentární revue Iluze. Film, který natočila studentka Filmové akademie umění v Praze Kateřina Turečková je koncipován jako počítačová hra, v níž autorka předkládá osobní reportáž z Budapešti. Součástí programu bude i cestopisná přednáška o Maďarsku. Nedělní pořady začnou v multimediálním sále muzea v 15 hodin. Všechny festivalové akce jsou přístupné široké veřejnosti zdarma.

12. - 13. září, Hořice