VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

U nás doma - příspěvky čtenářů

Mařena skončila v rybníčku

Ostružno - Svatý Izidor je patronem rolníků a má svou kapli pod kopcem Brada. Je krásně položená s výhledem na Jičín, ale trochu schovaná. Morana je Mařena po staročeském zvyku ji lidé po zimě vynášejí, aby mnohé špatné odešlo a s jarem přišlo všechno čisté, pěkné, nadějné.

Děti z Ostružna v Dinoparku

Ostružno - Děti z mateřské školy vyrazily na výlet za poznáním druhohor. Autobus je odvezl do Liberce, kde na ně v Dinoparku čekaly modely dinosaurů a dalších živočichů.

Taneční kaleidoskop a upovídané ženské

Jičín - Premiéra je paráda, kostýmy jsou slušivé. Aby ne, když je tu tolik pěkných holek. I diváci mají slavnostní šaty a náladu. Je to přehlídka celoroční práce v parádním hávu. Bývají tu i vznosná slova.

V Železnici přivítali nové občánky, samé chlapce

Železnice - V dubnu jsme opět přivítali nové občánky. Protože v obřadní síni radnice probíhají stavební práce, konal se slavnostní akt v muzeu.

Poznávací cesta po Královéhradecku

Podkrkonoší – Podzvičinsko pořádalo 19. dubna druhý ročník infotripu. Letošní poznávací cesta byla zaměřena na Dvůr Králové nad Labem a jeho okolí.

Materiály od čtenářů nyní v jedné sekci na webu

Jičínsko - Vzhledem k novému grafickému uspořádání našich novin bude pouze výjimečně zařazována stránka sestavovaná z příspěvků čtenářů U nás doma. Proto budou tyto materiály zařazovány především na web, kde je naleznete vzájemně propojené v souvisejících článcích.

Noví občánci z Cerekvice nad Bystřicí byli přivítáni do života

Cerekvice - V obci vítali opět své nové občánky, tentokrát rozdělené do svou skupin.

Poděkování dětem z valdické mateřinky

Jičín – Dne 19. dubna nás v Domově pro seniory Jičín navštívily děti z Mateřské školky ve Valdicích a potěšily naše uživatele svým hudebním a tanečním vystoupením s jarní tématikou.

Ukliďme Česko, po roce také v Nemyčevsi…

Nemyčeves – V sobotu 16. dubna opět po roce spojila Nemyčeves síly se stovkami dalších měst a obcí v České republice u příležitosti užitečného projektu Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

Památky a pomníky zaslouží naši pozornost

Jičínsko – Členové kadetní setniny jičínského pěšího pluku č. 74 se tradičně zapojili do údržby památek z války roku 1866 na jičínském bojišti. V obci Prachov vyčistili okolí pomníků shrabáním listí a úklidem odpadků.

První letošní houbařský úlovek: tmavobělka žlutavá

Jičínsko – Na procházce u Ostružna jsem s dětmi našla jedlou tmavobělku žlutavou.

AFS mělo narozeniny, slavilo galavečerem

Jičínsko – Již několikrát jsem psala o mezinárodní organizaci AFS zabývající se mezikulturními programy a výměnou středoškolských studentů. Z celého světa jezdí na poměrně dlouhou dobu studenti do českých rodin a naši středoškoláci jsou vysíláni do rodin na celém světě.

Mladí přírodovědci pomohli úklidem přírodě

Jičínsko - Přírodovědný kroužek Muzea přírody Český ráj se také zapojil do kampaně „Ukliďme Česko" likvidací černé skládky v katastru obce Prachov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT