VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Ze Šrámkovy Sobotky.

Ze Šrámkovy Sobotky.

Sobotecké meditace známých tváří

Sobotka – Je známo, že Šrámkova Sobotka dává přednost intimnosti lidského hlasu a rozdmýchává vnitřní fantazie posluchače. Alfred Strejček a Jitka Molavcová dali svému pořadu název Cesta modlitby.

Jitka Molavcová: Festival si musíme hlavně chránit

Šrámkova Sobotka přivítala mnoho významných hostů, mezi nimiž nechyběla ani Jitka Molavcová. My jsme měli možnost si s touto herečkou popovídat nejen o festivalu, ale i o jejích plánech do budoucna.

Na slovíčko s hercem Igorem Barešem

Sobotka – Svůj prostor na festivalu Šrámkova Sobotka dostal i herec Igor Bareš, který mimo jiné dlouhou dobu spolupracoval na pořadu Toulky českou minulostí, které jsou považovány za nejdelší audio knihu v České republice a možná i ve světě.

Hana Maciuchová: Festival je nenahraditelný

Sobotka – Festival Šrámkova Sobotka navštívila i populární herečka Hana Maciuchová. Měli jsme příležitost si s ní popovídat nejen o jejím vztahu k festivalu.

Šrámkova Sobotka: Kulturní zážitek v kostele

Sobotka – O program Šrámkovy Sobotky nebyl ochuzen ani kostel sv. Máří Magdalény, ve kterém se konal koncert duchovní hudby prvního trumpetisty České filharmonie Miroslava Kejmara, kterého na varhany doprovodil Aleš Bárta.

Letošní Šrámkova Sobotka ve znamení slova a hudby

Sobotka – Zavítal jsem do Šrámkovy Sobotky a prožil krásné nedělní odpoledne. Začalo v letní zahradě na Šolcově statku, kde nám jeho majitel Jan Samšiňák nabídnul besedu s mistrem slova, myšlenek a vynikajícím recitátorem Alfredem Strejčkem.

Další ročník Šrámkovy Sobotky začíná

Sobotka – Malebné prostředí městečka v posledním červnovém víkendu a začátkem července ožije přítomností lidí různého věku i povolání, kterým není čeština lhostejná.

Bohemistka představila knihu o literatuře

Sobotecko – Od roku 1957 se v Sobotce koná festival Šrámkova Sobotka.

Festivalové dny pojí tajemství korespondence

Sobotka – Rozhovor o Šrámkově Sobotce s vedoucím zdejšího Městského kulturního střediska Jakubem Novosadem.

Začíná Šrámkova Sobotka, tématem je Léto s tělem

SOBOTKA - Festival českého jazyka, řeči a literatury v Sobotce vypukne zítra a končí 7. července. Letos přinese plejádu divadelních představení. Novinkou bude koncertování kapel na náměstí.

Program Šrámkovy Sobotky na příští dny

SOBOTKA - Program trvá až do 7. července, přinášíme přehled pořadů na nejbližší dny.

Festival Šrámkova Sobotka začal

SOBOTKA - O víkendu byl zahájen jednapadesátý ročník akce, která do Sobotky přiláká stovky diváků. Bylo otevřeno divadlo Solnice a rekonstruovaný Šolcův statek.

Šrámkova Sobotka je za dveřmi

Sobotka - V sobotu 28. června bude ve městě zahájen 52. ročník festivalu mluveného slova a literatury.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT