VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vévoda Albrecht z Valdštejna v Jičíně.

Vévoda Albrecht z Valdštejna v Jičíně.

Jičín se připravuje na výstavu Valdštejn a jeho doba

JIČÍN - Přípravy velkolepé výstavy Albrecht z Valdštejna a jeho doba pokračují, představitelé Senátu, hlavního města Prahy, Frýdlantu, Chebu, Jičína a městské části Praha 1 podepsali memorandum o spolupráci.

Jičín, Frýdlant a Cheb se dnes 17. července představí v Senátu

JIČÍN - V rámci letošního Roku Albrechta z Valdštejna se koná řada akcí, Jičín se bude prezentovat ještě jeden zářijový den ve Valdštejnských zahradách. Vše završí v listopadu velkolepá výstava.

Valdštejn se vrátil do svého paláce

PRAHA - Senát ve spolupráci s dalšími institucemi připravil velký výstavní projekt. Jedná se o soubornou a rozsáhlou výstavu Albrecht z Valdštejna a jeho doba.

Vévoda Valdštejn: Postavil jsem vám město, ale to ostatní je už na vás

JIČÍN - O pohádkovém festivalu navštívil Jičín i vévoda Valdštejn. Město se mu líbilo, vždyť ho také sám nechal postavit.

Bohatý šlechtic rozdával dukáty za vánoční ozdoby

Jičín - Již potřetí zpříjemnily adventní atmosféru valdštejnské trhy na Žižkově náměstí.

Valdštejnské dny? Ať se město stará!

Jičín - Ve městě se chystají na 23. až 25. květen Valdštejnské slavnosti. Jde o bienále a termín připadá právě na letošek.

Albrecht z Valdštejna a jeho doba

Radim / Praha - U přiležitosti zakončení výstavy Albrecht z Valdštejna a jeho doba pořádá Senát PČR ve dnech l. a 2.března volné prohlídky Valdštejnského paláce.

Jičínské Valdštejnovo náměstí se dočká úprav

Jičín - Jičínská radnice chce centrální prostor města přebudovat na příjemné a vlídné náměstí. Žádné drastické změny se neuskuteční. Úřad našel společnou řeč s památkáři a občany.

Školáci soutěží, veřejnost by se měla zamyslet

Jičín - Radnice přišla s projektem pracovně nazvaným Návrat Albrechta z Valdštejna. „Jeho hlavním cílem je vzbudit v účastnících zájem o osobnost vévody, o jeho podíl na rozvoji Jičína, ale i pokusit se zhodnotit jeho činy v historických souvislostech,“ uvedl místostarosta Richard Koníř.

Valdštejnské dny začínají, hoteliéři hlásí vyprodáno

Jičín - Dnes do Sedliček, ale zítra na hlavní náměstí v Jičíně. Bienále Valdštejnské slavnosti bude mít bohatý program.

Druhý den Valdštejnských slavností nově i postaru

Jičín - Dva zvláštní vlaky z Prahy a Pardubic přijedou do Jičína. Kovové žezlo poputuje do Chebu. Přichystána je ohňová show a mše na počest vévody.

Jičín hostil svého vévodu

Jičín - V pátek 23. května zavítal do města vévoda Albrecht z Valdštejna se svoji družinou, aby se společně s veřejností zúčastnil třídenních Valdštejnských slavností.

Valdštejn: Kdyby v mé době vycházel Deník, tak ho čtu

Jičín - Vévoda Albrecht z Valdštejna navštívil v pátek a v sobotu v rámci jemu věnovaných slavností město, které přebudoval – Jičín. Přijal hold starosty, se svou suitou se prošel po náměstí, aby zjistil, zda kupci neokrádají občany.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT