VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Likvidace jičínských kasáren

Prodej jičínských kasáren

Část jičínských kasáren bude sloužit seniorům

Jičín – Jako potřebnou službu vnímají zastupitelé zřízení objektů, které budou sloužit pro zajištění sociálních služeb a na pomoc zdravotně postiženým.

Do kasáren se možná nastěhují senioři

Jičín – V kasárnách sloužili jako vojáci a v blízké době se sem mohou vrátit jako senioři. I tahle myšlenka se může stát realitou.

Po vojsku nastoupí do kasáren asi senioři

Jičín – V opuštěných budovách kasáren by mohl znovu pulzovat život. Radní se seznámili se záměrem dvou investorů, kteří mají zájem prázdné objekty přebudovat na zázemí pro seniory.

Lokalitu Kasárna vyprojektuje Valbek

Jičín – Firma Valbek spol. s.r.o. z Liberce s cenou 1,89 milionů korun bez DPH se stala vítězem veřejné zakázky na zpracování dokumentace pro lokalitu Kasárna.

Jak dál s lokalitou kasárna, zatím je jen územní studie

Jičín – Tímto článkem reaguje jičínská radnice na příspěvek Ivana Havla, zveřejněný v Jičínském deníku ve čtvrtek 26. listopadu.

Jak dál se zástavbou po kasárnách?

Jičín - Zpráva pro potenciální zájemce o koupi pozemků v Jičíně ke stavbě rodinných domů na místě bývalých kasáren pod Čeřovkou.

Jičínská kasárna poslouží motoristům

Jičín – Ještě než se město vypořádá s objektem kasáren v Jičíně, poslouží tyto stavby motoristům v podobě podkladu silnic. A to již brzy. Rada města totiž schválila dodatek s recyklační firmou, kterým se posouvají termíny plánované recyklace suti v lokalitě kasárna.

Jičínská kasárna: Hledá se projektant

Jičín – První parcely v lokalitě po zdemolovaných kasárnách budou k prodeji při nejoptimističtějších odhadech v roce 2018. Nyní se město připravuje na vybudování inženýrských sítí a infrastruktury.

Katalog domů: zájemci mají omezenou volbu

Jičín – Katalog, který předurčí charakter domů v obytné zóně po kasárnách v lipách, nabírá pevné obrysy. Rada jím chce zajistit, aby v oblasti nevznikla zástavba architektonicky nesourodých objektů. Firma Cuboid architekti katalog vypracuje během léta.

Nadměrně kreativní nápady architektů utne katalog domů

Jičín – Oblast po kasárnách se změní v obytnou zónu. Vedení města chce zajistit, aby v ní nevyrostly domky ve stylu „každý pes, jiná ves". Nechává si proto od architektonické společnosti Cuboid krom územní studie vypracovat i katalog šablon domů.

V kasárnách bude cvičit vězeňská služba

Jičín – V jedné z budov kasáren se budou konat příležitostná cvičení jednotky vězeňské služby. S městem se o tom dohodla Věznice Valdice. Radnice prostory poskytne zdarma. Cvičení budou nepravidelná a příležitostná, závislá na konkrétních potřebách vězeňské služby.

Pražští architekti zpracují územní studii pro lokalitu kasáren

Jičín – Město by mělo mít do léta zpracovanou územní studii pro lokalitu kasáren, v níž by v budoucnu měla vyrůst nová obytná čtvrť.

Nastěhují se do bývalých kasáren lékaři?

Jičín – Potvrzeno. O jednu z budov kasáren projevil zájem soukromý subjekt. Je jím jičínský lékař Richard Zachoval. Stavba patří městu, které si s ní ale dlouhodobě neví rady.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT