VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Ze života Bukvice

Ze života Bukvice

V úterý padne verdikt, zda se starostkou roku stane energická žena z Bukvice

Bukvice –V úterý se rozhodne o titulu Starosta roku. Mezi pěticí finalistů je i Eliška Formanová z obce Bukvice na Jičínsku.

Eliška Formanová z Bukvice postoupila do finále

Bukvice – Bude Eliška Formanová starostkou roku?

Seriál o knihovnách: Dnes v obci Bukvice

Bukvice - V obci zajišťuje chod knihovny Vladimír Šviha, který nám prozradil, jak se k takové funkci vlastně dostal.

Bukvice vylepšuje prostranství u obecního úřadu

Bukvice – Aby mohla obec vylepšit prostranství u obecního úřadu, požádala vloni na podzim prostřednictvím Místní akční skupiny Otevřené zahrady Jičínska Státní zemědělský intervenční fond o dotaci z Programu rozvoje venkova.

Propagace i stavební dohled v plánu starostky

Bukvice - Zeptali jsme se starostky obce Elišky Formanové, co ji čeká tento týden v plánu práce.

Bukvičtí renovují svůj statek

Bukvice – Obec se 138 obyvateli vyhrála v roce 2008 krajskou soutěž Vesnice roku a získala jako odměnu jeden milion korun.

Vycházka po krajině a památkách Mariánské zahrady

Bukvice - Mariánská zahrada ve spolupráci se studenty Univerzity Pardubice uspořádala včera dopoledne procházku po krajině a památkách Mariánské zahrady na Jičínsku.

Foerstrovy Osenice a koncert v Bukvici

Osenice, Bukvice – V sobotu 6. června proběhl opět tradiční festival Foerstrovy Osenice s vystoupením pěveckých sborů z různých končin Česka a také ze Slovinska. Letošní festival slavil jubileum, byl totiž v pořadí již desátým ročníkem.

Galerie Na špejchaře - rok sedmý

Bukvice – Qido (pan galerista Valter) odskočil si do Hradce, aby mu bylo líp, ale rodinný tým funguje skvěle. A tak domácí paní (na snímku) zahájila osmého května sedmou výstavní sezónu v galerii Na špejchaře v Bukvici náležitě a s plnou parádou.

Vzniká v Bukvici nová tradice?

Bukvice – Obec je známá svými tradičními vánočními koncerty, které se konají vždy v pevné datum, t.j. 30. 12. bez ohledu na kalendářní den (když je to den pracovní, tak to musí zájemci o koncert ze zaměstnání opravdu rychle pospíchat nebo si vzít dovolenou).

Z letošní sezony Galerie Na špejcharu

Bukvice – Soukromá Galerie Na špejcharu vstoupila do povědomí návštěvníků.

Krajinář a patriot Jiří Qido Valter: I bodlák je krásný

Jičínsko - Ráj na zemi začíná za Veliší, hlásá záznam v knize návštěv malé galerie v Bukvici na Jičínsku, kde vybudoval majitel zdejší roubenky milé prostory. Pro sebe i pro známe i začínající amatérské výtvarníky.

Zlata Pokorná vyzdobila špejchar keramikou

Bukvice -V galerii J.Q. Valtera uvedla v sobotu starostka Libuně Helena Červová výstavu keramiky Zlaty Pokorné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT