25. 12. 2023, KATE SE ÚČASTNÍ NA NĚJAKOU DOBU POSLEDNÍ VEŘEJNÉ AKCE
Poslední oficiální veřejné vystoupení Kate se odehrálo v Anglii na Štědrý den. Zúčastnila se bohoslužby v kostele sv. Máří Magdalény v Sandringhamu v Norfolku. Byla vyfotografována, jak jde do kostela po boku svého manžela prince Williama a dětí – prince George, princezny Charlotte a prince Louise. Společně se sladili do modré a zelené.

close Kate Middleton info Zdroj: Profimedia zoom_in Kate Middleton s rodinou

17. 1. 2024, KATE PODSTUPUJE OPERACI
Kensingtonský palác oznamuje, že Kate byla přijata na londýnskou kliniku k operaci břicha. Úředníci poskytli několik podrobností o jejím zdraví. Řekli, že operace byla úspěšná a její stav „není rakovinový“. O několik hodin později Buckinghamský palác oznamuje, že král Karel III. se bude léčit se zvětšenou prostatou.

18. 1. 2024, WILLIAM NAVŠTĚVUJE KATE NA LONDÝNSKÉ KLINICE
Další den byl William vyfotografován, jak odjíždí z nemocnice, kde se Kate zotavovala po operaci břicha.

29. 1. 2024, KATE JE PROPUŠTĚNA Z NEMOCNICE
Téměř o dva týdny později se Kate vrátila domů do Windsoru. Představitelé Kensingtonského paláce uvedli, že se bude dva až tři měsíce zotavovat doma a ke svým veřejným povinnostem se vrátí až po Velikonocích koncem března. Na rozdíl od krále Karla III., který byl po svém zákroku vyfotografován při odchodu z londýnské kliniky, snímky Kate opouštějící nemocnici pořízeny nebyly.

3. 2. 2024, KARLOVI III. JE DIAGNOSTIKOVÁNA RAKOVINA
Představitelé Buckinghamského paláce na začátku února, jen pár dní poté, kdy Charles podstoupil léčbu zvětšené prostaty, oznámili, že králi byla diagnostikována rakovina. Palác nesdělil, jakou formu rakoviny má, ale pověřený úředník uvedl, že se nejedná o rakovinu prostaty.

4. 3. 2024, KATE SPATŘENA POPRVÉ PO NĚKOLIKA TÝDNECH
Touha veřejnosti po informacích, kde se Kate nachází, jak se zotavuje, dosáhla vrcholu první březnový týden. V té době TMZ zveřejnilo zrnitý paparazzi záběr Kate jedoucí v autě řízeném její matkou. Bylo to poprvé, co byla viděna od své hospitalizace. Vzdor tomu, že snímek koluje po internetu, britské noviny a televizní stanice jej nezveřejnily s odkazem na princezninu žádost o soukromí během rekonvalescence, i když o pozorování informovaly.

10. 3. 2024, KATE A JEJÍ DĚTI SE OBJEVUJÍ NA FOTOGRAFII KE DNI MATEK
U příležitosti Dne matek Kensingtonský palác zveřejnil oficiální fotografii usmívající se Kate obklopené svými třemi dětmi Georgem, Charlotte a Louisem. Palác neuvedl mnoho podrobností o snímku, kromě toho, že jej pořídil William ve Windsoru, kde rodina žije v Adelaide Cottage na pozemku Windsorského hradu. Zatímco snímek měl upozornit na šťastnou rodinu na dovolené a potlačit fámy, stal se předmětem intenzivního zkoumání poté, kdy The Associated Press a několik dalších fotoagentur požádalo své klienty, aby jej odstranili ze všech platforem kvůli obavám, že byl zmanipulován.

close Kate Middleton info Zdroj: Profimedia zoom_in Kate Middleton na fotografii, která vzbudila rozruch.

11. 3. 2024, KATE SE OMLOUVÁ ZA POZMĚNĚNOU RODINNOU FOTKU
Princezna vzala vinu na sebe a omluvila se za „foto fiasko“ ke Dni matek. „Jako mnoho amatérských fotografů experimentuji s úpravami,“ řekla s tím, že: „Chtěla jsem se omluvit za jakýkoli zmatek, který způsobila rodinná fotografie, již jsme včera sdíleli.“ Kate je známá jako fotonadšenec a palác často rozdává její rodinné fotografie. Představitelé paláce zdůraznili, že Kate provedla drobné úpravy toho, co měl být neformální rodinný snímek.

11. a 18. 3. 2024, KATE V HLEDÁČKU PAPARAZZI
Několik hodin poté, co se Kate omluvila za úpravu fotografie, byla vyfotografována po boku Williama opouštějícího hrad Windsor. Na zrnité fotce, která byla hojně publikována na internetu, je vidět, jak Kate hledí z okna pryč od fotoaparátu. Týden na to byl pár spatřen znovu. Tentokrát na neověřeném videu, jak se prochází před obchodem s potravinami poblíž jejich domova ve Windsoru. Video, které zachytil přihlížející, ukazovalo, jak pár nese tašky a má na sobě pohodlné tmavé oblečení.

Kate v březnu přiznala, že je nemocná:

| Video: Youtube

22. 3. 2024, KATE PROZRAZUJE SVOU DIAGNÓZU
V nahraném videu odvysílaném BBC Kate řekla, že jí byla diagnostikována rakovina a začala s chemoterapií. Poslední dva měsíce popsala jako „neuvěřitelně těžké pro celou její rodinu“. Stejně jako král ani dvaačtyřicetiletá princezna neupřesnila typ rakoviny, ale požádala veřejnost a média, aby respektovala její touhu po soukromí, a svou nemoc komentovala jako „obrovský šok“. Požádala o prostor a soukromí, než dokončí léčbu“. Řekla, že ona a William potřebovali čas, aby vše vysvětlili svým dětem a „ujistili je, že bude v pořádku“.

31. 3. 2024, KRÁL SE ÚČASTNÍ VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBY
Kate a William ne. Více než týden poté, kdy Kate oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina, se ona a její rodina neúčastnili velikonoční bohoslužby na hradě Windsor. Karel III. se však objevil na veřejnosti poprvé od doby, kdy sdělil, že má rakovinu. Byl vyfotografován po boku královny Camilly, jak zdraví své příznivce.

29. 4. 2024, KATE A WILLIAM SLAVÍ VÝROČÍ SVATBY
Kensingtonský palác sdílel dosud nezveřejněný snímek páru z jejich svatebního dne, který pořídila fotografka Millie Pilkingtonová, která také vyfotila krále Karla III. a královnu Camillu k jejich 19. výročí svatby.

30. 4. 2024, WILLIAM PROZRAZUJE, ŽE SE KATE VEDE DOBŘE
Během vystoupení na slavnostním otevření James' Place v Newcastlu 30. dubna se účastník v davu zeptal prince Willama, jak se vede Kate a jejich třem dětem. William v reakci na to ujistil veřejnost, že se všem daří dobře. "Všechno jde dobře, děkuji," odpověděl podle videa sdíleného Daily Mail. "Všichni se máme dobře." Jde o první „aktualizaci“ zdravotního stavu princezny Kate od března.