Na jakou otázku jste nejvíc alergická za ta léta, kdy se objevujete v médiích? Ale ona stále přichází…
Určitě mě nebaví řešit moji matku. A pak… Proč jsem vlastně známá? Odpověď znáte dávno, může za to láska. S Pepou (Josef Kokta, pozn. red.) nám to nakonec vyšlo. A aniž bychom se prosili o nějakou pozornost, tak nás média stále probírají. Už to trvá dvanáct let.

Podívejte se na Ornellu Koktovou s Agátou Hanychovou v rozhovoru o rozchodech...

Zdroj: Youtube

Jak se díváte s odstupem času na kauzu, kvůli níž jste se stala známou? Byla jste produkt manipulace své matky? Uvědomovala jste si zcela jasně, jaký vás čeká život?
Musím přiznat, že jsem nad tím hlouběji neuvažovala, protože mi bylo devatenáct let. Čerstvě jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, do toho jsem vůbec neměla vztah s Pepou vyřešený, bydlela u rodičů, maturovala… Byla to dost hrozná kombinace. Neuměla jsem si představit život bez Pepy, chodila spát s pláčem, protože jsem nevěděla, jak náš příběh dopadne. Nebyl záměr plánovat, jestli budu nějak známá a jak dlouho se celá kauza potáhne. Nevěřila bych tomu, kdyby mi tohle někdo tehdy řekl.

Líbilo se vám být každý den v novinách, cítila jste, že máte možnost být součástí „smetánky“?
Abych řekla pravdu úplně jsem to neřešila, a když, tak to byl spíš pocit tlaku. Není nic příjemného maturovat a vidět pohledy profesorů, když zrovna probíhá tak moc medializovaná kauza. Jinak Pepa už tenkrát nerad chodil do společnosti. Miluje být doma a já většinou taky. Nejšťastnější jsem u koní, na kterých jezdím od svých čtyř let, je to můj svět. Líbí se mi, že na rozdíl od showbyznysu jsou si u koní všichni rovni. Máme stejné holínky, brodíme se celý den takzvaně v hnoji. Tam jsem opravdu sama sebou.

Ornella Koktová
Pád v Survivoru nebyl pro Ornellu Koktovou nejhorší. Už jednou bojovala o život

Umíte si představit, že by bulvár do vašeho života vůbec nepatřil? Co pro vás vlastně znamená?
Nikdy jsem se nesnažila být na titulních stránkách bulváru a je hrozně zvláštní, že celý náš příběh je pro novináře neustále zajímavý. Považují nás tak trochu za úkaz.

Bulvární kauzy jsou dohledatelné i dvě dekády zpět. Máte hrůzu z toho, že se tím jednou budou brodit vaše děti?
Toho se nebojím. Nemyslím si, že by je bulvár zajímal. Neumím si představit, že by si na internetu vyhledávaly a četly taková kvanta materiálu o svých rodičích. Navíc ony samy jsou vidět od svého narození, a tak z domova moc dobře vědí, jak média fungují. Na rozdíl ode mě budou do svých životů poučené.

Vašemu synovi je jedenáct let. Píšou o něm v souvislosti s vámi, a někdy ne mile. Jak tohle jako matka zvládáte?
V minulosti napsali, že je Quentin divně ostříhaný nebo podobné prkotiny. Mrzelo mě to, protože se mu někteří vyloženě vysmívali, ale pak jsem si řekla: „Hele, on to nečte. Je to článek o ničem.“ Ale i přes to mi to nedalo a s těmi novináři jsem si to vyříkala. Nejsem schopná nechat to jen tak být.

I devět let po svatbě jsou s manželem Pepou jako hrdličky: