Tipy na dárky k Valentýnu podle Michaely de Martino:

Zdroj: Youtube

TOP 10 valentýnských tipů: 

1. Buďte kreativní

Pokud se rozhodnete vyrobit prostřednictvím techniky „scrapbooking“ knihu historie vašeho vztahu, vlastní kreativní fotoalbum nebo zkrátka jen nějaký společný výtvor, prokážete tak spoustu fantazie.

„Výsledek pak můžete vystavit nebo se k němu vracet, kdykoli budete chtít,“ nabádá mimo jiné zahraniční lifestylový web Country Living.

2. Trocha pohybu neuškodí

Jestli jste sportovně založeným párem, jistě oceníte nápad vaší polovičky zajít si například zaskákat na trampolíně, zabruslit si na stadion či případně zamrzlý rybník, nebo si společně zastřílet na střelnici. Zajisté se dobře zabavíte a uděláte třeba i něco pro své zdraví. Třeba si poprvé můžete zajít i na jógu.

Slavíte Valentýna?
Valentýna slaví víc mužů než žen. Netradiční dárky? Třeba kytice růží z kostek

3. Láska prochází žaludkem

K romantickému dni a večeru dozajista patří i skvělé jídlo a pití. A nemusí být vždy sladké. Zkuste, klidně i společně, uvařit například boloňské lasagne, bramborové gnocchi, lehký kukuřičný puding, nebo pak tematicky upéct výtvory s prvky ve tvaru srdce.

Upečte s vaším partnerem společně tematické cukroví:

4. Antivalentýnský den

Pokud nejste zrovna velkým zastáncem 14. února, naplánujte si den, který nemá nic společného se srdíčky a růžemi a který je naopak jedinečný pro vás a vašeho partnera.

„Možná se místo květin nebo čokolády rozhodnete pro kurz vaření nebo sledování hororu v jiný únorový den, který se pro vás může stát výjimečným,“ říká licencovaná poradkyně pro duševní zdraví Jordanne Scullerová.


Nahrává se anketa ...

5. Roztančete život

Ať už v rámci tanečních lekcí, veřejné tančírny nebo doma, pokud si zatančíte, život může plynout s mnohem větší lehkostí a radostí. A skutečně nezáleží na tom, jestli se bude jednat o salsu, cha chu, tango nebo směs všeho.

Jakýkoli květinový dar ženu vždy potěší:

6. Puzzle a deskové hry nikdy nezklamou

Abyste byli originální, můžete si například objednat puzzle, které znázorňuje místo, kde jste spolu byli, nebo pak přímo puzzle s vaší společnou fotografií. Oblíbenou deskovou hru si pak můžete zahrát při sklence dobrého vína.

Originální dary jsou v kurzu, především pokud vyjadřují vaši lásku:

7. Dokumentujte vzpomínky

Mnoho párů se společně fotí jen na dovolené nebo dokonce na svatbě. Pokud znáte dostupné fotografické služby, neváhejte a zdokumentujte valentýnskou vzpomínku. Fotit však nemusí profesionál, ale klidně i kamarád nebo jedno z vašich dětí. A někdy stačí selfie tyč.

8. Oddech od přístrojů

Digitální detox, který se ukázal jako pro duševní zdraví prospěšná věc, neuškodí ani v tento den. „Je to dobrý test, jak se ujistit, že máte vedle sebe toho pravého,“ říká párový kouč z Los Angeles Jaime Bronstein.

Svatý Valentýn v pekárně Malinová
Kdo byl svatý Valentýn? Historie tohoto svátku je spjata i s Českem

9. Psaná romantika

Pokud jste nikdy vašemu partnerovi nenapsali milostný dopis, právě teď je na to čas. Řekněte mu takto, které jeho vlastnosti nejvíce obdivujete, jak se díky nim cítíte a proč jste se do něj zamilovali.

Nebojte se být na Valentýna originální i v detailech:

10. Pobyt a jen vy dva

Nemusíte si vyjet daleko od domova, abyste si užili jeden druhého. Klidně si můžete rezervovat pobyt v nedalekém hotelu a letovisku a nechat děti na jednu noc na hlídání někomu z rodiny.

„Objednejte si pokojovou službu, podívejte se na film nebo dělejte cokoli, co pro vás a všeho partnera znamená kvalitně strávený čas,“ radí například lifestylový web Country Living.

Společný romantický večer v krásném prostředí vždy oba v páru nabije pozitivní energií: