deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Jíst mořské plody může být i nezdravé: Vědci zjistili, že lidé, kteří často jedí plody moře, mohou být vystaveni zvýšenému riziku požití věčných chemikálií.
Kongres ODS: Důchodovou reformu vláda prosadí, bez ohledu na opozici. Je to jeden z hlavních slibů vlády, řekl Fiala.
Pád lanovky v jižním Turecku: Jeden člověk zemřel a 10 dalších se zranilo při nehodě v jihoturecké provincii Antalya.
Teroristický útok v Moskvě z minulého měsíce: Údajné mučení podezřelých z útoku je nepřijatelné, prohlásil tádžický ministr zahraničí Sirojiddin Muhriddin.
Rusko zesílilo ofenzivu: Situace na ukrajinské východní frontě se v posledních dnech výrazně zhoršila.
Inaugurace nového arcibiskupa v Olomouci: Úřadu se dnes v katedrále svatého Václava v Olomouci ujal Josef Nuzík.
Válka na Ukrajině: Lidé by měli být připraveni na možné výpadky elektřiny na jaře či v létě, řekl ministr energetiky Haluščenko.
Požár auta v pražšké ulici Strakonická: Hasiči likvidují hořící motor. Incident blokuje provoz v ulici. Zdá se, že se nikdo nezranil.
Fiala nebude na kongresu ODS celou dobu: Omluvil se, že nechce riskovat návštěvu Bílého domu.
Woods má nový rekord Masters: V Augustě v pátek počtyřiadvacáté za sebou prošel cutem.
U Českých Budějovic stojí provoz vlaků: Nákladní auto narazilo do mostu, bylo příliš vysoké. Týká se to trati 196, na místě zasahují hasiči a železničáři.
Zemřel zpěvák Daniel Vali: Odešel náhle, měl 53 let. Se svou kapelou Maxim Turbulenc letos oslavil 30. výročí.
Střelba a pobodání v obchodním domě v Sydney: Při útoku zemřelo 5 lidí. Policisté útočníka zastřelili. Záchranáři z centra u pláže Bondi Beach evakuovali stovky lidí.
Nehoda dvou osobních aut na 68. kilometru D11: Řidiči jedoucí ve směru na Jaroměř by měli úsekem projíždět se zvýšenou opatrností. Na místě zasahují hasiči.
Zemřela filmařka Eleanor Coppolaová: Bylo jí 87 let. Coppolaová manžela doprovázela na natáčení filmů a dokumentovala jejich vznik pohledem do zákulisí.
V Ostravě se koná kongres ODS: hlavním bodem bude obhajoba předsednického mandátu premiéra Petra Fialy. Protikandidáta nemá.
Policie zasahuje v obchodním centru v Sydney: Davy lidí utekly z nákupního centra poté, co v něm ráno neznámý útočník pobodal několik lidí a možná střílel.
Zloději loni ukradli v Česku 4156 kol a elektrokol: Je to o 14 procent méně než v roce 2022. Meziročně klesla i celková škoda, a to o 13 procent na 126 milionů korun.
Victor Manuel Rocha jde na 15 let do vězení: Bývalý kariérní diplomat, který kdysi působil jako velvyslanec USA v Bolívii, pracoval jako agent pro Kubu.
Zatčení Glase na mexickém velvyslanectví v Quitu: Ekvádorský tribunál považuje zatčení bývalého viceprezidenta za nezákonné. Jeho trest ale upravit nemůže.
Novela takzvaného lázeňského zákona: Ministerstvo zdravotnictví chce v návrhu novely stanovit cíle pro čisté ovzduší v lázeňských městech.
Omezení příjmů Moskvy: Spojené státy a Velká Británie zakázaly dovoz ruského hliníku, mědi a niklu.
Děti napadá agresivní zápal plic: Za zesílení agresivních projevů mohou především invazivní bakterie, které mají vyšší odolnost vůči očkování.
Hudba Taylor Swift se vrátila na TikTok: Vydavatelství Universal Music v lednu stáhlo písně svých umělců s odvoláním na licenční spor.
Republikáni obvinili Bidena z pokrytectví: Kritizoval Trumpa, že čerpal z dárcovských fondů. Sám při vyšetřování, jak nakládal s tajnými dokumenty, od lidí čerpal.