"Požár se šíří v mezistropí mezi střešní krytinou a podhledy. Rozebíráme střešní konstrukce, nemáme hlášené žádné zranění, uvnitř se neměl nikdo nenacházet," informovali královéhradečtí krajští hasiči na svém Twitteru. Na místě zasahovalo dvanáct jednotek požární ochrany z Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Místo zásahu rozdělil velitel na dva bojové úseky. Primárním úkolem jednotek bylo zastavit šíření požáru na nezasaženou část budovy, což se nakonec podařilo. Nataženo bylo několik vodních proudů, k hašení byla využita i výšková technika. Aby hasiči šíření požáru ukončili, museli rozebírat velkou část střešní konstrukce. Při tom využívali ve velkém množství dýchací techniku. Pro její dostatek na místě zásahu přijel protiplynový kontejner z centrální stanice Hradec Králové a další náhradní lahve se vzduchem se dovážely z jičínské stanice.

Při zásahu byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů, zranění ale nevyžadoval okamžité ošetření.

"Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu dvacet minut po poledni. Během odpoledních hodin byly síly a prostředky na místě redukovány, některé jednotky byly odesílány zpět na základny. Dále se provádí likvidační práce při rozkrývání konstrukce a dohašování případných skrytých ohnisek," uvedla mluvčí královéhradeckých krajských hasičů Martina Götzová.

Na místě události byli také vyšetřovatelé HZS, podle kterých je škoda předběžně vyčíslena na 6 milionů korun. Hodnoty ve stejné výši se ale díky zásahu jednotek požární ochrany podařilo uchránit.

Detailní průzkum požářiště pro potřeby vyšetřovatelů bude možný až během pátku 31. března, přesná příčina nebyla zatím stanovena. K ohledání budou přizváni také experti z oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Jičín a Hradec Králové a JSDH Železnice, Jičín, Valdice, Sobotka, Staré Místo, Lužany, Kopidlno, Brada – Rybníček. V rámci mezikrajské výpomoci byly vyslány z Libereckého kraje jednotky Lomnice nad Popelkou a Rovensko pod Troskami.

V obci Brada - Rybníček na Jičínsku zasahují jednotky hasičů u ohlášeného požáru penzionu.V obci Brada - Rybníček na Jičínsku zasahují jednotky hasičů u ohlášeného požáru penzionu.Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje