V neděli kolem šesté hodiny odpoledne vypukl ve dvou hospodářských objektech a na přilehlém poli v obci Podhradí – Čejkovice nedaleko Jičína požár.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky a dále celkem devět jednotek sboru dobrovolných hasičů. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Průzkumem na místě hasiči zjistili, že se jedná o požár dvou částečně zděných skladovacích hal naplněných slámou a dále o požár nedalekého pole na ploše několika hektarů. Na místě se již také nacházela Policie České republiky, jejíž příslušníci během krátké chvíle zadrželi muže, který údajně požár objektů i pole úmyslně založil.

Hasiči neprodleně zahájili hašení objektů, nicméně s ohledem na pokročilou fázi rozvoje požáru bylo brzy zřejmé, že uchráněné hodnoty budou minimální. K hašení pole bylo povoláno letadlo letecké hasičské služby, které na zasažené ploše provedlo celkem šest shozů vody. Ještě předtím nechali hasiči z bezpečnostních důvodů odpojit v místě hašení elektrické vedení.

Oheň zcela zničil obě skladovací haly a uskladněnou slámu. Celkovou výši škody předběžně vyšetřovatel příčin požáru stanovil na asi pět milionů korun. Škoda vzniklá na poli se bude ještě upřesňovat v průběhu pondělního rána.

Zcela dohašen byl oheň až v pozdních večerních hodinách. Na místě zůstaly jednotky sboru dobrovolných hasičů, které byly pověřené dozorem nad požářištěm a také preventivně obhlížely okolí, zda nedochází k šíření nežádoucího hoření. Vhod přišel v tomto ohledu také déšť, který kolem půl osmé večer pokropil místní krajinu vyprahlou po celodenním tropickém dni.

Při události nebyl nikdo zraněn. Důvod jednání muže, který s největší pravděpodobností celý požár způsobil, je v šetření policie.