Nadále teplé a suché počasí bez téměř jediné kapky deště si o víkendu vyžádalo řadu dalších požárů trávy.

Jen v Pardubickém kraji hasiči likvidovali hned čtyři požáry. „Například na Chrudimsku zasahovali v neděli odpoledne u požáru pole v Podhořanech u Ronova. Jednalo se o rozlohu asi 50 krát 50 metrů. Na místě byly jednotky profesionální z Chrudimi a sousedního kraje – Čáslavi, a dále dobrovolné z Lipovce, Načešic, Licomělic, Ronova nad Doubravou a Heřmanova Městce. Požár strniště, ale i vzrostlého obilí hasiči zlikvidovali a poté firma, která prováděla sečení obilí, oborala pole tak, aby se plameny již neměly šanci rozšířit na celé pole o rozloze 4,91 hektaru," uvedla mluvčí profesionálních záchranářů Vendula Horáková.

Na Pardubicku hořela zahrada o rozloze 50 krát 50 metrů. „Muž měl založené ohniště, ale vítr mu plameny rozfoukal na zahradu, kde hořela tráva," dodala Horáková.

Na Svitavsku hasiči likvidovali v lese u Jedlové požár ohniště a jeho okolí. V neděli pak požár trávy na rozloze 100 krát 100 metrů v Třebařově.

Sláma pak hořela na počátku víkendu v prázdném kravínu v Poličce. Jednalo se o balíky slámy na rozloze asi 15 krát 15 metrů. „V průběhu zásahu bylo zjištěno, že se kouří i z další budovy. Tam bylo nalezeno ohniště o velikosti přibližně 4 krát 4 metry," dodala Horáková. Budovu obývají bezdomovci, kteří také slámu zapálili.

Několik požárů kvůli suchému počasí postihlo i Královéhradecký kraj.  U Městce u Nahořan na Náchodsku vzplálo ječmenové pole. „Požár pole o rozloze dvou hektarů byl uhašen za pomoci deseti cisternových automobilů," uvedla Alena Kuthanová z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Suchá tráva hořela také u cyklostezky v Doudlebech nad Orlicí. K požáru lesní hrabanky vyjížděli hasiči rovněž do lesa u Verdeku  poblíž Dvora Králové.