„Momentálně ještě nelze mluvit o demolici, ale o přípravě. Zřídili jsme příjezdovou cestu, postavili přístupovou rampu a vyhradili prostor, kde demoliční firma bude mít základnu. Postup je naplánován asi na šest týdnů," přiblížil problematiku generální ředitel podniku Otakar Petráček.

Vedení textilky se ve středu sejde se zástupci pojišťovny, policie a hasičů, z čehož následně vzejde konkrétní postup pro příští týdny.

Otakar Petráček věří, že vlastní likvidace trosek započne na konci tohoto týdne. V první fázi bude na programu vyklizení sutin až na základovou plochu. Odpad bude odvezen na skládku v Lodíně.

Co se týče vlastní produkce Milety, žakárová sekce již funguje ve stejné míře jako před havárií a výroba košiloviny je zhruba na 85 až 90 procentech. Podnik už na tento víkend plánuje plný provoz.

Při neštěstí, které zavinila vadná zářivka, vznikla škoda až čtvrt miliardy korun. Hasičům se v nerovné bitvě dne 22. prosince nicméně podařilo zachránit minimálně stejnou hodnotu. Především však byla před zkázou ušetřena většina technologie, díky čemuž mohla Mileta obnovit provoz už na počátku ledna a nemusela propouštět zaměstnance.

Textilka se z původního produktu – kapesníků – v posledních letech přeorientovala na košilovinu, damašky a arabské šátky. Většina zboží je určena pro zahraniční trh. Vlastníkem Milety je indická firma Alok.