Uživatel po příchodu domů ohlásil zakouřené místnosti v domě, kde se nacházela starší žena. Hasiči dorazili na místo současně s posádkou pozemní záchranné služby. Ta si ihned převzala do péče pětasedmdesátiletou ženu, která utrpěla popáleniny a nadýchala se zplodin hoření.

Na místo ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci ze základny v Hořicích. V rámci základního vyšetření ihned po příjezdu na místo záchranáři zjistili, že ženin stav je vážný a plocha popálenin přesahuje více než polovinu jejího těla. Ihned zahájili veškeré úkony neodkladné přednemocniční péče a zároveň požádali o spolupráci posádku letecké záchranné služby. Po příletu na místo zasahující lékař uvedl ženu do umělého spánku a následně byla napojena na přístroj pro umělou plicní ventilaci. Poté, co byl ženin stav stabilizován, umístili ji záchranáři na palubu vrtulníku. Po předchozí konzultaci s odborníky popáleninového centra, byla žena převezena přímo na specializované pracoviště v Praze.

Ohnisko požáru pouze doutnalo a nebyl potřeba hasební zásah hasičů. Z nejasných příčin zřejmě došlo ke vznícení oblečení na ženě od elektrického přímotopu.

Ještě před příjezdem hasičů se seniorka svlékla a zasažené oblečení dala do umyvadla. Hasiči odvětrali celý prostor domu a ohraničili místo pro přistání vrtulníku. Hmotná škoda na vybavení domu činí pět tisíc korun.    HZS, ZZS HK