V době příjezdu jednotek k události byl již pokročilým požárem zasažený téměř celý dům, který se nacházel ve svahu na samostatném pozemku a měl celkem tři nadzemní podlaží. Na místě se zdržovali obyvatelé domu, konkrétně dvě dospělé osoby a dvě děti ve školním věku. Všem se před příjezdem hasičů podařilo budovu opustit. Dospělý muž a chlapec utrpěli lehká zranění a byli na místě ošetřeni.

Jednotky hasily za pomoci vodních proudů, nicméně požár byl natolik rozsáhlý a intenzivní, že ho hasiči dostali pod kontrolu až kolem půl páté ráno. I nadále poté probíhalo dohašování zbylých ložisek požáru, především v půdních prostorách, kam se oheň předtím rozšířil.

Škody napáchané požárem budou vysoké, vyšetřovatel hasičů je předběžně vyčíslil na tři miliony korun. Oheň zničil střechu budovy, stropy i obvodové zdi, shořela garáž i se zaparkovaným osobním automobilem. Další dodávkový automobil shořel v blízkosti budovy.

V jedné z místností bylo uskladněné palivové dříví a brikety, hasiči použili k jejich hašení pěnu a zbylé dříví pak museli z místnosti vynosit. Po celou dobu hasiči pracovali v ochranných oblecích a s použitím dýchacích přístrojů a museli se vyrovnávat s velkou fyzickou zátěží. Zásahem hasičů se podařilo uchránit menší budovu s pergolou, která se nacházela poblíž hlavního objektu a také zaparkovaný karavan.

Jako místo vzniku požáru byl určen dodávkový automobil, zaparkovaný v blízkosti budovy a od kterého se následně požár rozšířil. Prvotní příčina vzniku požáru je stále předmětem šetření.    HZS