Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína, dobrovolní hasiči z Jičína, Sobotky, Valdic a Železnice celkem se sedmi cisternami. Při příjezdu první jednotky na místo byla celá hala o rozměrech zhruba 65 krát 15 metrů v plamenech a předposlední fázi hoření.

Konstrukce objektu byla ze šroubovaného železa a opláštěná hliníkovým vlnitým plechem. Hala byla plná uskladněného sena z loňského roku.

Hasiči dostali požár pod kontrolu a zabránili jeho šíření ve 20:35 hodin. Požár byl takového rozsahu a intenzity, že by hasební zásah hasičů nebyl účinný. Velitel zásahu po domluvě s majitelem proto rozhodl, že se požár nechá pod dohledem vyhořet.

Hasiči se zaměřili na ochranu okolních objektů a podařilo se jim zabránit rozšíření požáru na další halu a objekt bývalé čerpací stanice družstva. Na místě se pak střídaly jednotky dobrovolných hasičů, které prováděly dohled nad požářištěm.

Hmotná škoda na skladovací hale byla předběžně vyčíslena na šest milionů korun, na uskladněném seně na jeden milion korun. Uchráněné hodnoty na ostatním majetku činí deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.  HZS