V neděli 2. října v půl sedmé ráno byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů nahlášen požár stodoly v obci Mlázovice. K události vyjely tři jednotky profesionálních hasičů a dále pět jednotek hasičů dobrovolných.

Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár částečně zděné dřevené stodoly s půdorysem o rozměrech zhruba třicetkrát deset metrů. Stodola byla přímo napojena na rodinný dům a hrozilo bezprostřední nebezpečí rozšíření požáru tímto směrem. Na místě se zdržovala starší obyvatelka domu a její rodinní příslušníci, kteří naštěstí byli nezranění. Projevovali ovšem znaky akutní stresové reakce a proto si velitel zásahu na místo vyžádal psychologickou intervenci. Hasiči neprodleně zahájili hašení, k čemuž využili celkem osm proudů vody. Další vodu průběžně kyvadlově doplňovali z nedalekého koupaliště a po celou dobu tak hasili nepřerušovaně.

Díky intenzivnímu hašení a správně zvolené taktice zásahu se hasičům podařilo po necelé hodině získat nad požárem kontrolu a zabránili jeho rozšíření na obytnou budovu a také dílnu. Přesto měli i nadále plné ruce práce, protože bylo třeba provést dohašovací, likvidační a uklízecí práce. Požár stodolu zcela zničil, došlo k prohoření a propadnutí střechy i stropů. Hasiči rozebírali zbylé stropní konstrukce, vyklízeli uskladněnou slámu, dřevo a zemědělského nářadí. Po úplném dohašení hasiči předali objekt k dalšímu užívání její majitelce a začali se rozjíždět zpět na stanice, na místě požářiště zůstala na dohlídku až do odpoledních hodin pouze místní jednotka sboru dobrovolných hasičů z Mlázovic.

Při zásahu došlo k lehkému popálení obličeje jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, ovšem zranění nebylo vážné a vyžádalo si pouze ošetření na místě události. Vzniklá materiální škoda byla předběžně vyčíslená na jeden milion korun. Příčina požáru je v šetření, mohlo se jednat o závadu na elektroinstalaci, nebo nedbalost při zacházení s elektrickým zařízením.

Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)