Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 19:33 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky, dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad a Nové Paky celkem s pěti cisternami.

Po příjezdu první jednotky na místo určení bylo zjištěno, že hoří v garáži v přízemí dvoupatrového rodinného domu. Uvnitř se nacházela uživatelka domu, která se nezraněná dostala ven.

Sedmasedmdesátiletý muž se ještě snažil zachránit věci z garáže a utrpěl popáleniny. Hasiči poskytli zraněnému muži první pomoc a přivolali záchrannou službu. Ta jej převezla do nemocnice v Jičíně, později byl senior transportován do popáleninového centra v Praze.

Ještě před zahájením samotného hasebního zásahu došlo v garáži k explozi, když se v důsledku požáru roztrhla třicetikilogramová tlaková láhev. Tlaková vlna vyrazila několik dveří v prvním podlaží domu. Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 20:25 hodin a uhasili ve 21:03 hodin.

Plameny zničily starší osobní vůz Seat Ibiza, vybavení garáže a zplodiny hoření poškodily místnosti v prvním patře. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí dva miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření. HZS