Kvůli rozsahu ohně byl vyhlášen 3. stupeň poplachu. Uvnitř haly byly výrobní stroje, hotové produkty i příze pro výrobu. Hmotná škoda se předběžně odhaduje na 200 milionů korun. Při požáru nebyl nikdo ze zaměstnanců zraněn.„V šest ráno byl nahlášen požár. Průzkumem bylo zjištěno, že se rychle šíří, proto byly povolány další posily. Hořelo na přípravně, ohněm byla zasažena půlka výrobní haly. Škody budou vysoké.  Jednotkám se podařilo včasným zásahem a efektivním postupem odříznout  oheň na  konstrukci, oddělující další prostory haly," líčí zásah jeho velitel Ladislav Oborník z Jičína.

Na místě zasahovalo osmnáct jednotek se 17 cisternami, třemi plošinami a dopravními auty. Záchranných manévrů se zúčastnilo 150 hasičů. Podle L. Oborníka se jedná v letošním roce o největší požár v Královéhradeckém kraji. Příčina  je v šetření, půjde zřejmě o technickou závadu.

Po více jak sedmi hodinách od nahlášení události se podařilo záchranářům oheň lokalizovat, i když ještě v 17. hodin stále šlehaly uvnitř haly plameny. Teplota  se tu pohybovalo mezi 350 až 450 stupni Celsia.  „Celý prostor byl naskladněn přízí vysoké hořlavosti. Všechny konstrukce byly zborceny a právě pod nimi prohořívá materiál, což bude trvat ještě několik hodin. Jednotky budou na místě celou noc, zítra ráno v devět se sejde širší štáb a bude stanoven další postup," pokračuje Ladislav Oborník.  Nepopírá, že hasiči budou na místě celou neděli, ale možná i na Štědrý den.  

Při požáru nebyl zraněn nikdo z hasičů ani místních zaměstnanců. Ti se totiž právě střídali při směně a hasiči stačili veškeré osazenstvo včas evakuovat.

Oheň zasáhl výrobní halu textilky, kde se vyráběly lůžkoviny. Hala o rozměrech zhruba 50 krát 200 metrů i s vybavením, výrobky a materiálem byla zničena, střecha haly se v důsledku žáru propadla dovnitř objektu „Dohašování rozsáhlého požáru probíhalo celý den. Teprve zítra se na místo dostaví vyšetřovatelé, kteří budou zkoumat příčiny vzniku ohně," uvedla tisková mluvčí hasičů Martina Žahourková. Kalamitu sledovali od rána obyvatelé města. „Bydlím kousek dál, ale oheň jsem zaregistroval, až když už tu byli hasiči," říká jeden z přihlížejících.   

Hořický starosta Ivan Doležal uvedl, že pro Hořice je Mileta zásadní zaměstnavatel, věří, že se výrobu podaří co nejdříve obnovit.

Miletu vlastní indická firma Alok. Firma disponuje výrobou od bavlněné příze po hotový výrobek, společnost patří mezi největší evropské výrobce kapesníků, košilovin a batistů. V Hořicích zaměstnává zhruba 360 lidí.