Příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci. Ve zděné kóji, kde hořelo, se měly nacházet také kanystry s benzínem i propanbutanové lahve.

"Krajské středisko přijalo oznámení v pátek ve 22.55. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jičína a byly povolány také dobrovolné jednotky z Kopidlna a Libáně. Průzkumem místa události hasiči zjistili, že sklepní prostory jsou silně zakouřeny," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Kanystry s benzínem a propanbutanové lahve se podařilo před zásahem ohně uchránit. Jednotky dostaly požár brzy pod kontrolu a začaly prostory sklepa odvětrávat. Mezitím proběhla evakuace obyvatel domu, kde se nacházelo celkem 48 osob, mezi nimiž také několik dětí. Dvě osoby si převzali do péče záchranáři.

"Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že k zahoření došlo pravděpodobně na pracovním stole ve zděné sklepní kóji. Příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi jednoho milionu korun," upřesnila Martina Götzová.

Ilustrační fotografie.
Odpoledne hasili, večer sbírali popadané stromy