Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí, dobrovolní hasiči z Vrchlabí – Podhůří, Špindlerova Mlýna a Hostinného. Požár vypukl v suterénu budovy, kde jsou šatny. Hustý kouř se dostal také do dalších místností v přízemí.

Učitelka, která kouř zpozorovala, okamžitě vyvedla všech 31 dětí přes balkon v přízemí ven na zahradu. Děti, které se chystaly k polednímu odpočinku, vyběhly ven jen ve spodním prádle a některé dokonce bosé.

Místní dobrovolní hasiči převezli všechny děti a šestičlenný personál do jiné mateřské školky. Hasiči požár zlikvidovali během dvaceti minut. Požár zničil dřevěné obložení šaten, linoleum a oděvy, poškozena byla také elektroinstalace. Všechny místnosti poničil kouř, saze a jsou neobyvatelné.

Požár se podařilo uhasit ve 13:23 hodin. Hasiči následně odvětrali prostory školky přirozenou cestou a za pomocí přetlakové ventilace. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 500 tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn. (HZS)