Děti, které v objektu zůstaly, neměly velkou šanci přežít. Především kvůli tomu, že sláma byla starší, dobře vyschlá a uskladněná do výšky asi čtyř metrů,“ konstatoval k tragédii Libor Halouzka, příslušník pro zjišťování příčin požáru HZS Trutnov.

Ohnisko požáru bylo zjištěno ve skladu sena a slámy. „Jednalo se o ocelový přístřešek zhruba 40 krát 8 metrů veliký, přistavěný ke skladu stavebního materiálu. Uvnitř se podle pracovníků zemědělského družstva Volanou, nacházelo asi 70 balíků slámy a staré seno,“ popsal místo požáru Halouzka pokračoval: „Oheň se postupně rozšířil na střešní konstrukci haly stavebního materiálu a do patra stavebnin, kde se nacházela truhlárna s dílnou. Prohořelá střešní konstrukce se propadla dolů, kde byl uskladněný materiál.“

Hasiči však stačili z haly vyvézt nákladní vozidla, na místě zůstala pouze jedna avie, která shořela. Práce komplikoval silný vítr, díky němuž se oheň rozšířil na střechu sto metrů vzdálený objet bývalého kravína, ve kterém je autoopravna, takže se hasiči museli při zásahu rozdělit na dvě skupiny.

Přímá škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 5 milionů korun.

Ještě v pondělí dopoledne se na místo tragedie hasiči vrátili. „Dohašovali zbytky slámy, která je rozmístěna na volném prostranství. Další nebezpeční rozšíření ohně však nehrozí,“ dodal Libor Halouzka.