Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem s technickým automobilem a třemi cisternami.

Jako první na místo dorazila místní jednotka dobrovolných hasičů. V době jejich příjezdu šlehaly z oken v přízemí domu plameny. Majitelka domu naštěstí stačila včas utéct. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 07:22 hodin a uhasili v 08:49 hodin.

Šetřením na místě bylo zjištěno, že požár s největší pravděpodobností způsobila hořící svíčka na televizoru, která zůstala přes noc hořet. Brzy ráno majitelka ucítila kouř v domě. Již po otevření dveří ložnice byla celá chodba silně zakouřena. Žena sešla do přízemí domu a otevřela dveře obývacího pokoje, který byl celý zakouřen. Otevřela okna a požár se okamžitě rozhořel.

Požár zničil veškeré vybavení obývacího pokoje, včetně počítačové soupravy. Plameny se rozšířily také do kuchyně a poškodily stropy místností. V domě uhořela tři domácí zvířata (pes, kočka a králík), majitelka domu se nadýchala kouře a byla na místě ošetřena záchrannou službou.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty na dalších místnostech a domě činí 4 miliony korun. (HZS)