Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu tří osobních vozidel Seat Leon, Škoda Felícia Combi a Peugeot Bipper. Nehoda se obešla bez zranění. Všechna auta zůstala na komunikaci a zablokovala jeden jízdní pruh. Hasiči u jednoho z vozidel odpojili autobaterii a zasypali unikající chladící kapalinu. Po zadokumentování události hasiči pomocí navijáku cisterny odtáhli jedno z aut mimo vozovku, další dvě vozidla odjela po vlastní ose. Hasiči odstranili z vozovky střepy, plasty a použitý sorbent a vrátili se zpět na základnu.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Jičína a dobrovolných hasičů ze Železnice a Valdic likvidovaly požár suché trávy v příkopu u silnice u obce Radim. Požár se nerozšířil a nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Dobrovolní hasiči z Miletína likvidovali nebezpečný hmyz v obci Úhlejov.

V neděli 22. srpna dopoledne vyjeli profesionální hasiči z Jičína k úklidu vozovky na silnici č. I/35 u Holína. Po příjezdu bylo zjištěno, že je na kruhové křižovatce rozbité kalené sklo, ale na místě se nenachází žádné vozidlo ani osoby. Hasiči provedli zametení a odklizení skla z vozovky.

Novopačtí profesionální hasiči pomáhali záchranné službě s transportem pacientky po zdravotní příhodě do sanity v ulici U Studénky v Nové Pace.

Nedbalost při pálení hoblovaček z truhlárny měla za následek požár suché trávy a náletových dřevin v obci Rohoznice. Na místo události vyjeli v neděli v 15:10 hodin profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína a Hořic. Hasičům se podařilo včasným zásahem zabránit rozšíření ohně na nedaleký les a samotnou truhlárnu. Požár dostali pod kontrolu v 15:48 hodin a uhasili v 17:27 hodin. Požár se obešel beze škody, uchráněné hodnoty činí 450 tisíc korun.

Dvě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Jičína likvidovaly požár ohniště u rybníka v obci Ostružno.   HZS