Majitel nezajistil mechanizaci na vyvážení sena. Hasiči museli pomocí nakladače vyvážet seno mimo objekt a hasili požár.

Vedlejší zděnou budovu se jednotkám podařilo před požárem uchránit. Zpět na stanice se hasiči vraceli až ve večerních hodinách. Jednotka dobrovolných hasičů z Libuně drží dohlídku na místě celý následující den. Škoda byla odhadnuta na 400 tis. Kč., uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2 mil. Kč.

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna dále vyjížděli vyjížděli ve 12:06 k dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu, která se stala v Drahorazi. Řidič motocyklu byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Valdic zasahovali po poledni (ohlášeno 12:01) při dopravní nehodě osobního automobilu, které sjelo z vozovky a narazilo do břehu potoka u vesnice Moravčice. Jedna zraněná osoba byla před příjezdem hasičů odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Na žádost Policie České republiky vyřezali hasiči okolní křoviny a vyprostili vozidlo zpět na vozovku.

Profesionální hasiči z Jičína vyjížděli v 19:05 tekoucí vodě zpod dveří bytu domu v Tylově ulici v Jičíně. Hasiči vnikli do bytu oknem a uzavřeli přívod vody. Příčinou byla prasklá hadička od WC.