Na místo se postupně sjeli profesionální hasiči z Hořic, hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice a dobrovolní hasiči z Hořic. Majitelé využívali dům pro rekreaci, a to hlavně o víkendech.

Při příjezdu první jednotky na místo byla celá hospodářská část stavení v plamenech. Soused, který si všiml šlehajících plamenů z budovy vzbudil majitele domu, který spal v obytné části. Ten se tak dostal bezpečně ven a neutrpěl žádné zranění. Z hospodářské části se požár velmi rychle rozšířil na střechu obytné části domu.

Hasiči nasadili několik vodních proudů a požár krátce před druhou hodinou ráno lokalizovali. Dohašování ohnisek požáru a rozebírání poškozených konstrukcí pokračovalo až do pěti hodin ráno, kdy byl požár uhašen. Požár zničil celou hospodářskou část o rozměrech zhruba 27 krát sedm metrů, kde byla uložena dvě horská kola, babeta, lešení, sekačka a míchačka. Část střešní konstrukce nad obytnou částí byla úplně zničena a část byla výrazně poškozena.

Obytné místnosti v domě nebyly zasaženy. Hmotná škoda byla majitelem domu předběžně odhadnuta na 400 tisíc korun. Uchráněné hodnoty na domě činí 1,1 miliony korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn.  (HZS)