Do představenstva nově zamířili starosta Jičína Jan Malý (ANO), zastupitel Nové Paky Rudolf Cogan (Sportovci pro Novou Paku) a starosta Sobotky Lubor Jenček (TOP 09). Firma na Jičínsku zásobuje vodou zhruba 60 tisíc lidí a jejími akcionáři jsou obce v čele s Jičínem, Hořicemi a Novou Pakou.

Představenstvo, které má nově šest členů místo pěti, opustili jičínský radní Luděk Havel (Sdružení pro Jičín) a bývalý místostarosta Nové Paky Josef Hendrych (ODS). Členy představenstva zůstali starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr (STAN), místostarosta Hořic Ivan Doležal (ODS) a místostarosta Libáně Petr Soukup (STAN).

V pětičlenné dozorčí radě nově zasedli starostka Kopidlna Hana Masáková (ČSSD) a starosta Starých Hradů Zdeněk Švorc (TOP 09). Nahradili Petra Hejna ze Sobotky a zástupkyni zaměstnanců Hanu Matějkovou. V dozorčí radě zůstali zastupitel Jičína Miloš Starý (Jičínský demokratický klub), místostarostka Staré Paky Věra Hlostová (ODS) a starostka Pecky Hana Štěrbová (Nezávislí pro Peckovsko).

Vodárny loni po třech letech ztrát vykázala zisk 4,4 milionu korun. Loni vodárny také poprvé po 11 letech poklesů zvedly objem prodané vody. Valná hromada rozhodla, že 219 tisíc korun z loňského zisku půjde do rezervního fondu a zbývajících 4,2 milionu korun na účet nerozděleného zisku. Letos společnost podle Smutného plánuje zisk na úrovni loňského roku. Ředitel poznamenal, že konečnou výši zisku ovlivňuje pohyb kurzu koruny vůči euru, protože firma splácí eurový úvěr na investici Čistá Cidlina.

Celkové tržby firmy loni vzrostly o 600.000 korun na 182,5 milionu korun. Cenu vodného a stočného společnost loni ani letos nezvyšovala a nechala ji na 78,95 koruny za metr krychlový.

Současnou hlavní investicí společnosti je rekonstrukce úpravny vody v Březovicích u Hořic za 97 milionů korun. Dílo by mělo být hotové na podzim. Dvě třetiny nákladů by měla zaplatit dotace z fondů Evropské unie.    Zdeněk Rychtera