Zateplování škol i jiných obecních objektů je v posledních letech častý jev. Tento trend nevznikl nahodile, ale díky možnosti čerpat na tuto akci finanční prostředky z Evropské unie a z jiných grantů. Evropský zdroj není nevyčerpatelný, do budoucna tedy bude stále těžší kýženou dotaci obdržet.

Šanci proto nyní využili i Miletínští, na kompletní zateplení školy, jídelny a dílen, výměnu oken a plynofikaci získali 92procentní dotaci ze Státního fondu životního prostředí, rozpočet akce je stanoven na deset milionů korun.

Se začátkem úprav nebude město otálet, chce totiž všechno stihnout do konce prázdnin. ,,V současné době probíhá výběrové řízení a již 31. března bude známo jméno firmy, která projekt zrealizuje. Práce by se měly rozjet od půlky dubna,“ řekl nám starosta Miroslav Nosek.

Provoz školy by neměl být omezen. Je však možné, že děti ukončí školní rok o několik dní dříve.

,,Šetřím si pro tuto příležitost pět dní ředitelského volna. Teď ještě ale nemohu říct, zda budou potřeba, to uvidíme, až bude vybrána firma a začne se s úpravami. Jsme tu všichni opravdu rádi, že rekonstrukce proběhne, například okna byla již v opravdu katastrofálním stavu,“ informuje ředitelka ZŠ a MŠ Jana Velichová .

Do první třídy tu v září nastoupí asi devatenáct prvňáků. ,,S tímto počtem dětí se bude dobře pracovat, nejlepší by ale bylo, kdyby první třídy byly dvě. Počet předškoláků je v Miletíně nižší než v předchozích letech,“ dodává ředitelka.