Dispečeři mohou s pomocí systému sledovat pohyb helikoptér v oblasti o velikosti 30 tisíc čtverečních mil. Vidí je od výšky 150 metrů do 15 kilometrů. „Většina vzdušného prostoru nad ropnými plošinami vzdálenými od pobřeží nebyla pokryta radarem a nizozemští dispečeři tak museli spoléhat jen na rádiovou komunikaci s piloty vrtulníků," uvedla Lenka Stejskalová Reichová z vedení firmy.

Nizozemský projekt měl svá specifika. Nad pevninou se signály chovají jinak než nad masou pohybující se vody. Ropné plošiny se navíc kvůli vrtům chvějí a Severní moře má velmi drsné klima, které vystavuje použité materiály značné zátěži. „Aby technici dosáhli požadovaných výsledků na přesnost sledování, instalovali 17 stanic přímo na ropných plošinách a tři další na pobřeží a blízkých ostrovech," dodala Stejskalová Reichová.

Firmu ERA vlastní skupina Omnipol. Podnik vyvíjí sledovací systémy pro letový provoz pro potřeby civilních letišť i armádních složek, známý je třeba její radiolokátor Tamara. Systémy pardubické firmy fungují v 57 zemích světa.