Tento týden si firma SanSwiss, dříve Ronal, připomíná deset let od zahájení produkce.

Produkce byla spuštěna 10. prosince roku 1999 v původních halách podniku Dřevotvar. V roce 2000 začíná budování vlastní haly u výpadovky na Popovice. V srpnu následujícího roku se v nových prostorách rozjíždí výroba.

Podnik začíná s 25 zaměstnanci a expeduje 16 000 sprchových zástěn ročně. V současnosti je počet zaměstnanců 120, roční produkce se vyšplhala na 106 tisíc jednotek.

Za deset let existence firmy už její brány opustilo víc jak půl milionů výrobků.

Dnes produkuje SanSwiss dvanáct modelových řad v nekonečném počtu variant. Až čtyřicet procent zakázek je přitom vyráběno zájemcům přímo na míru.

Ředitel podniku Ondřej Stěhulka k progresivnímu vývoji firmy říká: „Díky investicím a práci všech zaměstnanců se podařilo dostat producenta původně regionálního významu do pozice renomované značky. Své významné zastoupení máme na středoevropském i západním trhu, na domácím pokrýváme deset až dvanáct procent. Jsme naprosto funkční a soběstačná jednotka, která je i dobrým zaměstnavatelem.“

Ondřej Stěhulka nám ještě k nedávné změně v pojmenování firmy vysvětluje, že jejím majitelem zůstává Ronal.

Vznikl pouze nový subholding s novým jménem a do budoucna i novou obchodní politikou, který zaštiťuje firmy, zabývající se sanitární technikou.