Cílem je propagace zemědělství, potravinářství, zvláště regionálních potravin, lesnictví, myslivost a dalších oborů spojených se životem na vesnici a ovlivňující venkovský prostor.

Nosným programem i nadále zůstává přehlídka nejlepších chovů českého strakatého skotu z Královéhradecka, Liberecka, Středočeského a Pardubického kraje. V letošním roce bude Zemědělský den obohacen o soutěž „Potravinář a potravina Královéhradeckého kraje".

„Účastníci a zvláště žáci škol budou moci za doprovodu našich zaměstnanců navštívit objekty živočišné výroby s ustájenými zvířaty a prohlédnout si moderní zemědělskou techniku. Letošní doprovodný program určitě zaujme nejen mládež, ale i dospělé," láká Jan Pešek, ředitel společnosti.

Pro menší děti připravila MAS Hradecký venkov ve spolupráci s Umělecko-průmyslovým muzeem v Praze – Muzeum textilů a Muzeum Boženy Němcové v České Skalici zajímavý program „Jak krtek ke kalhotkám přišel", kde se návštěvníci seznámí krok za krokem s jednotlivými operacemi při zpracováním lnu na lněné látky.

Chybět nebude ani Expozice Zemědělského svazu ČR – Zemědělství žije – a Lesy ČR s.p. se zaměřením na lesní pedagogiku.